Super League 2 – 1oς όμιλος: «Λύτρωση» στο φινάλε για την ΑΕΛ! – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)

Στο 87' ήρθε η νίκη για την ΑΕΛ κόντρα στον Θεσπρωτό στο παιχνίδι που έριξε αυλαία στην 28η αγωνιστική της Super League 2.

Super League 2 – 1oς όμιλος: Στο 87′ η «λύτρωση» της ΑΕΛ κόντρα στον Θεσπρωτό! Με δύο πέναλτι του Κανίς, ο Πανσερραϊκός γύρισε το ματς με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Απόλλωνα Πόντου στο Καυτανζόγλειο. «Ρίχνει» τα Τρίκαλα η Καβάλα.

Zoρίστηκε, αλλά πήρε τελικά το τρίποντο η ΑΕΛ, επικρατώντας 1-0 του Θεσπρωτού, με γκολ του Κούστα στο 87′. Χρόνο συμμετοχής σε αρκετές από τις «ρεζέρβες» εδωσε ο Παναγιώτης Γκουτσίδης, με τον Μιλτιάδη να έχει δοκάρι στο 41′ και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κάνει εξαιρετικές επεμβάσεις κατά τη διάρκεια του αγώνα. Δοκάρι είχαν και οι φιλοξενούμενοι με τον Μπονίγια στο 25′.

Οι δύο τερματοφύλακες διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα στο Καυτανζόγλειο. Ο Πίτκας για λογαριασμό του Απόλλωνα Πόντου τα «έβγαζε», ενώ ο Γρηγοριάδης τα «δώριζε». Από τραγικό λαθος του πορτιέρε του Ηρακλή, οι Πόντιοι άνοιξαν το σκορ στο 39′ με τον και ένα λεπτό αργότερα από άστοχη έξοδο ο Ρούνεϊ σε κενή εστία «έγραψε» το 2-0 υπέρ των φιλοξενούμενων.  To τελικό 0-3 στις καθυστερήσεις ο Ενομό. Τρίποντο για τον Απόλλωνα με το οποίο φτάνει τους 32 βαθμούς και «κλειδώνει» την παραμονή!

Το γύρισε με δύο πέναλτι ο Πανσερραϊκός!

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Πανσερραϊκό από την βούλα του πέναλτι (2-1) κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο νόμος του ποδοσφαιρού επιβεβαιώθηκε στις Σέρρες. Ο καλύτερος Πανσερραϊκός δεν κατάφερε να κάνει γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, με την Αναγέννηση Καρδίτσας κόντρα στη ροή του αγώνα, να προηγείται λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44′) με τον Μπιανκόνι!

Τα «Λιοντάρια» βρήκαν το γκολ που άξιζαν, με εύστοχο πέναλτι του Κανίς στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (51′), ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Τα «Λιοντάρια» κέρδισαν νέο πέναλτι στο 90′ και πάλι ο Κανίς έστησε τη μπάλα στην άσπρη βούλα, βρήκε ξανά δίχτυα γράφοντας το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Ελπίζει η Καβάλα, πέφτουν τα Τρίκαλα!

Με τον Ψιμουλάκη στον πάγκο και τους Γιαλιά, Πλεξίδα στην εξέδρα, ο ΑΟ Τρίκαλα δεν κατάφερε να πάρει τίποτα από το ματς με την Καβάλα (0-2), με τους «Αργοναύτες» να φτάνουν στη νίκη με δύο γκολ του Καϊούμπι (78′, 90+5′) και να ξεκολλάνε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, θέση που πλέον έχει ο ΑΟΤ που δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό!

Χωρίς νικητή το ματς στη Φιλιππούπολη. Στο 0-0 έμειναν Απόλλων Λάρισας και Ξάνθη, σε μια αναμέτρηση που είχε ελάχιστες καλές στιγμές και έχει ξεχαστεί ήδη!

super league 2 vathmologia 1os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: «Λύτρωση» στο φινάλε για την ΑΕΛ! – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!