Super League 2 – 1oς όμιλος: Eύκολα (4-0) ο Ολυμπιακός Β’, «καίγεται» για βαθμούς ο Θεσπρωτός – Βαθμολογία

Με χατ-τρικ Πινακά ο Ολυμπιακός Β' «καθάρισε» το ματς με τον Θεσπρωτό (4-0) που... μπλέκει σε περιπέτειες!
Super League 2 – 1oς όμιλος: Eύκολα (4-0) ο Ολυμπιακός Β’, «καίγεται» για βαθμούς ο Θεσπρωτός  – Βαθμολογία

Super League 2 – 1oς όμιλος: Εύκολο τρίποντο (4-0) κόντρα στον Θεσπρωτό ο Ολυμπιακός Β’. Ψάχνει βαθμούς για να μην μπλέξει η ομάδα της Ηγουμενίτσας.

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το παιχνίδι με τον Θεσπρωτό ο Ολυμπιακός Β’, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 30ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Eπιστροφή στις νίκες (4-0) για τους Πειραιώτες μετά την ήττα στην Ξάνθη, απέναντι στην ομάδα της Ηγουμενίτσας που μακριά από την έδρα της δεν μπορεί να πάρει εύκολα βαθμούς έχοντας τη χειρότερη συγκομιδή του ομίλου (μαζί με τον Πιερικό) με δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες σε 14 ματς!

Το δρόμο για τη νίκη των «ερυθρολεύκων» άνοιξε ο Βοϊλης στο 24′ με τον Πινακά στο 39′ να διαμορφώνει το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Δοκάρι με τον Ραμίρεζ στο ξεκίνημα της επανάληψης (50′), οι φιλοξενούμενοι, στην προσπάθεια τους να μπουν ξανά το ματς. Το 2-1 δεν έρχεται και μέσα σε ένα τρίλεπτο, το σκορ.. εκτοξεύεται στο 4-0 που ήταν και το τελικό, με τον Πινακά να σκοράρει στο 62′ και στο 65′ και να κάνει χατ – τρικ!

super league 2 vathmologia

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: Eύκολα (4-0) ο Ολυμπιακός Β’, «καίγεται» για βαθμούς ο Θεσπρωτός – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!