Super League 2 – 1oς όμιλος: Βάζει «φωτιά» με την ήττα της η Βέροια – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Νέο ενδιαφέρον στον 1ο όμιλο της Super League 2 βάζει η ήττα της Βέροιας (1-2) από τον Πιερικό!
Super League 2 – 1oς όμιλος: Βάζει «φωτιά» με την ήττα της η Βέροια  – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Super League 2 – 1oς όμιλος: Η Βέροια προηγήθηκε στην Κατερίνη, αλλά ο Πιερικός το γύρισε (2-1) και η ΑΕΛ που παίζει την Πέμπτη (14/4) με τη Νίκη Βόλου έχει την ευκαρία να μειώσει στο -3 τη διαφορά!

Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα στον 1ο όμιλο της Super League 2. Η Βέροια προηγήθηκε στην Κατερίνη αλλά έφυγε με άδεια χέρια, με τον Πιερικό να γυρίζει το ματς και να παίρνει το τρίποντο (2-1). Πλέον η ΑΕΛ που παίζει την Πέμπτη (14/4) εκτός έδρας με την φορμαρισμένη Νίκη Βόλου, έχει την ευκαιρία να πλησιάσει στους τρείς βαθμούς την πρωτοπόρο βασίλισσα της Ημαθίας!

Θεσπρωτός και Ολυμπιακός Βόλου, οι άλλες δύο ομάδες που κέρδισαν από το γκρουπ των ομάδων που παλεύουν για την παραμονή. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας επικράτησε εύκολα 3-0 του Πανσερραϊκου, έφτασε τους 33 βαθμούς και σε απόσταση πλέον έξι βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη. Στους 26 βαθμούς τα προτελευταία «Λιοντάρια», αφού η Καβάλα με την «λευκη» ισοπαλία (0-0) με τον Ολυμπιακό Β’ έφτασε τους 27.

Ο Ολυμπιακός Βόλου (24β.) κέρδισε 2-0 τα υποβιβασμένα Τρίκαλα που εξετάζουν το ενδεχόμενο ακόμα και να μην κατέβουν στα δύο τελευταία ματς του πρωταθλήματος, αλλά δεν άλλαξε κάτι όσον αφορά την απόσταση των θεσσαλών από τις θέσεις που οδηγούν σε παραμονή.

Προηγήθηκε, στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στην Αριδαία κόντρα στον Αλμωπό, ο Απόλλων Λάρισας!

Η ματσάρα της αγωνιστικής έγινε στο αδιάφορο ΞάνθηΗρακλής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, ο «Γηραίος» με αντεπίθεση διαρκείας στην επανάληψη, έκανε την ανατροπή (3-2), αλλά στις καθυστερήσεις οι Ακρίτες έσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3). Αρκετή ένταση και διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων στο τέλος του αγώνα.

Νίκη με ανατροπή για την Αναγέννηση Καρδίτσας, μετά από καιρό. Ο Απόλλων Πόντου προηγήθηκε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, αλλά οι «κιτρινόμαυροι» με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πήραν τη νίκη (2-1).

vathmologia super league 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: Βάζει «φωτιά» με την ήττα της η Βέροια – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!