Super League 2 – 2ος όμιλος: Εύκολα τον Εργοτέλη το Αιγάλεω – Αποτελέσματα – Βαθμολογία

Ακόμα μια εντός έδρας νίκη για το Αιγάλεω που διαθέτει μια από τις καλύτερες έδρες της κατηγορίας.

Super League 2 – 2ος όμιλος: Αδιάφορο ματς από βαθμολογικής άποψης στο «Μαυροθαλασσίτης», με το Αιγάλεω να κερδίζει εύκολα 2-0 τον Εργοτέλη.

Χωρίς βαθμολογικό κίνητρο το παιχνίδι στο Αιγάλεω, με την ομώνυμη ομάδα να επικρατεί εύκολα 2-0 του Εργοτέλη, να φτάνει τους 46 βαθμούς και να «σκαρφαλώνει» στην 7η θέση. Μια από τις καλύτερες έδρες της κατηγορίας έχει το «Σίτι» με μόλις μια ήττα στην έδρα της. Μόνο Βέροια, ΑΕΛ και Λεβαδειακός παραμένουν αήττητοι εντός. Ο Τριμμάτης με κεφαλιά στο 18′ και ο Αρναρέλλης επίσης με το κεφάλι στο 48′ τα γκολ των νικητών που είχαν και δοκάρι με τον Δημητριάδη στο 37′.

Πριν καν ξεκινήσει, τελείωσε το ΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκός Β’. Δύο γκολ και δύο δοκάρια στα πρώτα 12 λεπτά οι πρωτοπόροι Βοιωτοί, 3-0 το τελικό σκορ που έκλεισαν γρήγορα την κακή παρένθεση που άνοιξε η ήττα την προηγούμενη αγωνιστική (31η) στην Καλαμάτα.  Στους οκτώ βαθμούς πλέον η διαφορά των πρωτοπόρων από την 2η Καλλιθέα που υποδέχεται την Κυριακή (17/4) τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Οι γηπεδούχοι πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο, προηγούνταν 2-0 με τέρματα των Μουτίνιο και Μπαρμπόσα (10′) με τον δεύτερο να έχει δοκάρι στο 8′ και στο 12′! 3-0 το σκορ ημιχρόνου που ήταν και το τελικό, αφού οι γηπεδούχοι «έσβησαν» στο δεύτερο μέρος, με ένα ακόμα γκολ που σημείωσε ο Μπαχανάκ στο 45′.

Στο τρίτο ματς του 2ου ομίλου για την 32η αγωνιστική που έγινε το Σάββατο (16/4) η ΑΕΚ Β’ με xατ τρικ του Γιούση (48′, 52′, 89′), επικράτησε 3-1 της Επισκοπής στο Ρέθυμνο. Στο 60′ το γκολ των γηπεδούχων που το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν προσωρινά το σκορ.

vathmologia super league 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2ος όμιλος: Εύκολα τον Εργοτέλη το Αιγάλεω – Αποτελέσματα – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!