Super League 2 – 2oς όμιλος: Με ανατροπή (2-1) τον ΠΑΟ Β’ το Αιγάλεω – Βαθμολογία (highlights)

«Γύρισε» το ματς με τον Παναθηναίκό Β' το Αιγάλεω (2-1) και πανηγύρισε εντος έδρας νίκη μετά από σχεδόν δύο μήνες!

Super League 2 – 2oς όμιλος: Με ανατροπή νίκησε (2-1) τον Παναθηναϊκό Β’ το Αιγάλεω. Δύο πέναλτι και στο «Μαυροθαλασσίτης»!

Super League 2: Εντός έδρας νίκη για το Αιγάλεω μετά από περίπου δύο μήνες! Το «Σίτι» αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, γύρισε το ματς στο «Μαυροθαλασσίτης».

Το «τριφύλλι» προηγήθηκε στο 30′ μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ηλιάδη που καταλόγισε ο Τσαγκαράκης στην ανατροπή του Σαρδέλη από τον Φυλαχτό.

Στο 54′, το Αιγάλεω προειδοποίησε με το δοκάρι στην κεφαλιά του Τριμμάτη, για να ισοφαρίσει στο 74′ με την κεφαλιά του Παπανικόλα.

Η ολική ανατροπή ήρθε στο 82′ πάλι από τη βούλα του πέναλτι με τον Δημητριάδη να διαμορφώνει το τελικό 2-1 για τους γηπεδούχους.

Mε 10 τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι. Στις καθυστερήσεις ο Χοτζάλι έριξε… κουτουλιά στον Σαρδέλη και αποβλήθηκε!

Λεβαδειακός – ΑΕΚ Β’ 2-2: Η ανατροπή έμεινε στη μέση

Λεβαδειακός – ΑΕΚ Β’ 2-2: Η ΑΕΚ Β’ προηγήθηκε 2-0, αλλά ο Λεβαδειακός μέσα σε ένα δίλεπτο το έκανε 2-2, χάνοντας και πέναλτι με τον Πολέτο για να πάρει το παιχνίδι!

Παράταση στην μαθηματική εξασφάλιση της πρώτης θέσης δίνει ο Λεβαδειακός μετά το εντός έδρας 2-2 με την ΑΕΚ Β’. Στο +11 οι Βοιωτοί τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε, αλλά και με… εκκρεμότητες λόγω των αναβολών.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 30ης αγωνιστικής του 20υ ομίλου της Super League 2, η  Ένωση προηγήθηκε με δύο γκολ του Γιούση, αλλά οι «πράσινοι» απάντησαν μέσα σε ένα δίλεπτο με Κωνσταντινίδη και Νίλι. Μοιραίος ο Πολέτο που έχασε πέναλτι στο 60′ για την ολική ανατροπή στο ματς.

O Λεβαδειακός απειλεί πρώτος στο παιχνίδι, αλλά η ΑΕΚ Β’ ειναι εκείνη που ανοίγει το σκορ. Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιούση στο 14′. Καθαρή παράβαση με τον Μεχία να ανατρέπει τον Μιτάι και τον Παπαπέτρου να δείχνει την άσπρη βούλα.

Λάθος της «πράσινης» άμυνας και συγκεκριμένα του Λιάγκα και 0-2 η Ένωση πάλι με τον Γιούση στο 21′!

Οι γηπεδούχοι μέσα ένα δίλεπτο, κάνουν το 0-2, 2-2. Αρχικά ο Κωνσταντινίδης μειώνει σε 2-1 στο 23′ και στο 25′ ο αμαρκάριστος Νίλι φέρνει στα ίσια το παιχνίδι!

Hμίχρονο, χωρίς άλλη μεταβολή στο σκορ, με την ΑΕΚ να κάνει γκολ και τις δύο τελικές τις προς την εστία και τους Βοιωτούς τις δύο από τις τρεις!

Mετά από ένα αδιάφορο πρώτο 15λεπτο περίπου στην επανάληψη, ο Λεβαδειακός φτάνει κοντά στην ολική ανατροπή, αλλά ο Πολέτο αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι. Για την ακρίβεια το απέκρουσε ο Χατζηεμμανουήλ. Στο…ριμπάουντ ο Πολέτο αστοχεί εκ νέου, στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λεβαδειακός χάνει ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία. Ο Βράκας στο πάρε – βάλε του Νίλι δεν μπορεί να σκοράρει. Νικητής και πάλι ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Β’.

super league 2 vathmologia

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2oς όμιλος: Με ανατροπή (2-1) τον ΠΑΟ Β’ το Αιγάλεω – Βαθμολογία (highlights)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!