Super League 2: Εκπληκτικό comeback ο Διαγόρας – Με ανατροπή ο Ολυμπιακός Β’

Όλα όσα έγιναν στα παιχνίδια της Τρίτης (18/4) για την 20ή αγωνιστική της Super League 2

Τρία πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια περιελάμβανε το… μενού της Τρίτης (18/4) για την 20ή αγωνιστική της Super League 2.

Σε ό,τι αφορά το Βορρά, ΠΑΟΚ Β’ και Διαγόρας Ρόδου προσέφεραν γκολ και θέαμα, καθώς ήρθαν ισόπαλοι με 3-3.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας από τη Νέα Ευκαρπία, παρότι βρέθηκαν πίσω με 3-0. Μέσα σε μόλις 18 λεπτά πέτυχαν τρία γκολ, παίρνοντας μια πολύτιμη ισοπαλία στη μάχη που δίνουν για την παραμονή.

Στο Νότο, ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε 2-1 του Αιγάλεω πετυχαίνοντας ολική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Από ‘κει και πέρα, Παναχαϊκή και Ηλιούπολη ήρθαν ισόπαλες 2-2, με τους Πατρινούς να κρατούν τη νίκη μέχρι το 89′, με μια αδράνεια στην άμυνα να τους στοιχίζει το τρίποντο.

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Βόρειος όμιλος

Τρίτη (18/4)

ΠΑΟΚ Β’ – Διαγόρας 3-3 (1′ Δαρέλας, 27′ Παναγιώτου, 52′ Σπυράκος – 65′ Παραστατίδης, 74′ Μιχόπουλος, 83′ Λούκιτς)

Τετάρτη (19/04)

Πανσερραϊκός – Παναθηναϊκός Β’ (15:15)

Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας (14:45)

Ηρακλής – Μακεδονικός (14:45)

Θεσπρωτός – ΑΕΛ (14:45)

Αλμωπός Αριδαίας – Βέροια (14:45)

Ρεπό: Ηρακλής Λάρισας

Νότιος Όμιλος

Ολυμπιακός Β’ – Αιγάλεω 2-1 (84′ Μπα σουτ, 88′ Βλαχομήτρος – 50′ Κωστανάσιος)

Παναχαϊκή – Ηλιούπολη 2-2 (24′ Μυτίδης, 75′ Μπουρλάκης – 29′ Βασιλείου, 89′ Χέμπερτ)