Super League 2: Ήττες για Παναθηναϊκό Β’, ΠΑΟΚ Β’ και ΑΕΚ Β’, νίκη για Ολυμπιακό Β’

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων της Super League 2

Δεν ήταν γούρικη για τον Παναθηναϊκό Β’ και τον ΠΑΟΚ Β’ η 8η αγωνιστική της Super League 2, αφού αμφότεροι γνώρισαν την ήττα.

Οι «πράσινοι», αν και προηγήθηκαν στο σκορ, έχασαν 2-1 από τη Βέροια στο «Γ. Καμάρας» της Ριζούπολης.

Ο Γιάννης Σαρδέλης βρήκε δίχτυα στο 15ο λεπτό, ο Χρήστος Μπελεβώνης ισοφάρισε στο 53′ και ο Αλέξανδρος Μασούρας ανέτρεψε τα δεδομένα στο 66′.

Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη πρωταθλήματος της 9ης της βαθμολογίας Βέροιας από τον Απρίλιο.

Ο Παναθηναϊκός Β’, στον αντίποδα, συγκατοικεί στη 10η θέση με τους Αλμωπό και Απόλλωνα Λάρισας.

Ο ΠΑΟΚ Β’, από την πλευρά του, έχασε το νικηφόρο σερί (5 ματς) και το αήττητο (6 ματς), καθώς έχασε 2-0 από τη Νίκη στον Βόλο.

Ο Όσκαρ Σιαφά με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23ο λεπτό και ο Λούκα Μιλούνοβιτς διπλασίασε τα τέρματά τους στο 40′.

Ανατροπή επεφύλασσε η αναμέτρηση στις Σέρρες ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και την ΑΕΛ, με νικητές τους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με τον Λούκα Αντράντα, αλλά τα «λιοντάρια» ισοφάρισαν στο 70′ με τον Αριστοτέλη Καρασαλίδη και έφεραν… τούμπα το ματς στο 89′ με πέναλτι του Χισάμ Κανίς.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Πανσερραϊκός ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Αλμωπός – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (53′ πέν. Γιουκούδης)

Ηρακλής – Απόλλων Πόντου 2-0 (49′ Άλεξιτς, 60′ Γιουμπιτάνα)

Θεσπρωτός – Διαγόρας 1-4 (21′ Kωνσταντίνου – 37′, 45′ Παραστατίδης, 47′ πέν. Μανιώτης, 90+4′ Αντεσίνα)

Νίκη Βόλου – ΠΑΟΚ Β’ 2-0 (23′ Σιαφά, 40′ Μιλούνοβιτς)

Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής Λάρισας 0-2 (21′ Συρεγγέλας, 59′ Μπάμης)

Παναθηναϊκός Β’ – Βέροια 1-2 (15′ Σαρδέλης – 53′ Μπελεβώνης, 66′ Mασούρας)

Πανσερραϊκός – ΑΕΛ 2-1 (71′ Kαρασαλίδης, 89′ Κανίς – 45+1′ Aντράντα)

Ρεπό: Μακεδονικός

Η βαθμολογία του Α’ Ομίλου της Super League 2

Βαθμολογία Βορείου

Αναφορικά με τον Β’ Όμιλο, ο Ολυμπιακός Β’ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Προοδευτικής, στο ντεμπούτο του Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού.

Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Κώστα Χρυσόπουλου στο 29ο λεπτό.

Η ΑΕΚ B’, από την πλευρά της, έχασε με 1-0 στο Σεραφίδειο από την τρομερή Κηφισιά που πέτυχε το 7×7 στο πρωτάθλημα!

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Ανδρέας Τέτεϊ στο 61ο λεπτό.

Επισκοπή – Αιγάλεω 0-1 (61′ Μπαστιάνος)

Χανιά – ΠΑΟ Ρουφ 4-0 (24′, 71′ Mάναλης, 30′ Πολίτης, 88′ Mαρτσάκης)

Ηρόδοτος – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1 (9′ Βουό)

Καλαμάτα – Ηλιούπολη 0-1 (86′ Μπαστακός)

Ολυμπιακός Β’ – Προοδευτική 1-0 (28′ Χρυσόπουλος)

Παναχαϊκή – Athens Kallithea 0-0

ΑΕΚ Β’ – Κηφισιά 0-1 (61′ Τέτεϊ)

Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης

Η βαθμολογία του B’ Ομίλου της Super League 2

Νότιος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Ήττες για Παναθηναϊκό Β’, ΠΑΟΚ Β’ και ΑΕΚ Β’, νίκη για Ολυμπιακό Β’», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.