Super League 2: Μεγάλα διπλά για Κηφισιά και ΠΑΟΚ Β’

Με δύο νίκες των φιλοξενούμενων έγινε η επανέναρξη της Super League 2.

Η Super League 2 ξεκίνησε και πάλι. ΠΑΟΚ Β’ και Κηφισιά οι δύο ομάδες που χαμογέλασαν πρώτες παίρνοντας εκτός έδρας νίκες.

Στο σημαντικότερο βαθμολογικά ματς, η Κηφισιά πέρασε από την Καλαμάτα με 2-1. Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη χωρίς να εντυπωσιάσει, προσέθεσε ένα ακόμη τρίποντο στη συγκομιδή της.

Έχοντας δόση τύχης άνοιξε το σκορ με τον Τετέι στο 28′ και ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Εκτελώντας το εύστοχα ο Κουιρουκίδης έκανε το 1-2. Ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει ο Πασάς με πέναλτι στο 45’+4. Αυτό ήταν μόλις το δεύτερο γκολ που δέχτηκαν φέτος οι πρωτοπόροι του Νότιου ομίλου.

Στο άλλο παιχνίδι που έγινε στο ΟΑΚΑ, ο ΠΑΟΚ Β’ διέλυσε με 1-4 τον Παναθηναϊκό Β’. Μόλις στο 3′ άνοιξε το σκορ ο Μπράντονιτς και δύο λεπτά μετά είχε δοκάρι ο Μπιλάλ για την ισοφάριση. Στο 7′ ο Πανίδης έκανε το 0-2 και στο 13′ ο Γκορντεζιάνι το 0-3. Μείωσε προσωρινά ο Ταβάρες στο 16′ και το τελικό 1-4 γράφτηκε στο 81′ από τον Χατζηστραβό. Στο 27′ είχε αποβληθεί για τους «πράσινους» ο Βουτσάς.

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Βόρειος όμιλος

Παρασκευή (10/3)

Παναθηναϊκός Β’ – ΠΑΟΚ Β’ 1-4 (16′ Ταβάρες – 3′ Μπράντονιτς, 7′ Πανίδης, 13′ Γκορντεζιάνι, 81′ Χατζηστραβός)