Super League 2: Μεγάλη νίκη με απίθανο αυτογκόλ ο Πανσερραϊκός – Πολύτιμο διπλό και η Κηφισιά

«Χρυσά» τρίποντα πήραν Πανσερραϊκός και Κηφισιά στην προσπάθειά τους να κατακτήσουν το πρωτάθλημα στη Super League 2.

Οι πρωτοπόροι των δύο ομίλων της Super League 2 τα κατάφεραν. Τόσο ο Πανσερραϊκός όσο και η Κηφισιά πήραν πολύτιμα τρίποντα.

Ο πρώτος έφυγε από τον Εύοσμο με τη νίκη χάρις σε απίστευτο αυτογκόλ του Χασάνογλου. Ήταν ανώτερος, έχασε πέναλτι με τον Μπαΐροβιτς και του ακυρώθηκε ένα γκολ ως οφσάιντ. Ίσως και να καλυπτόταν σε εκείνη τη φάση ο παίκτης που κάνει την ασίστ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ασκήθηκε μεγάλη πίεση προς τους φιλοξενούμενους. Εκείνοι άντεχαν βγάζοντας στα τελευταία λεπτά ηρωικές άμυνες. Ωστόσο, στο 90’+3 από μία βαθιά μπαλιά ο Χασάνογλου με κεφαλιά «κρέμασε» τον πολύ καλό Γουναρίδη.

Στον Νότο, η Κηφισιά πήγε ξανά στο +5 από την Καλλιθέα με ματς περισσότερο. Με γκολ του Ταλάλ στο 3′ πέρασε από την Ιεράπετρα νικώντας τον ΟΦΙ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Πετράκη είχαν κάποιες ακόμη φάσεις. Μεταξύ αυτών και ένα γκολ του Ποζατζίδη που ακυρώθηκε για οφσάιντ. Ακόμη και έτσι η επιστροφή στις νίκες ήρθε και ακολουθεί για την Κηφισιά ρεπό την 22η αγωνιστική.

Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Βόρειος Όμιλος

Σάββατο (22/4)

Βέροια – Ηρακλής 1-2 (26′ πέν. Μπουόλι – 5′ Άλεξιτς, 60′ αυτ. Περδίκης)

Ηρακλής Λάρισας – ΠΑΟΚ Β’ 1-4 (43′ Κέρι – 53′, 64′, 87′ Τζίμας, 75′ Σπυράκος)

Κυριακή (23/4)

Διαγόρας – Νίκη Βόλου 1-2 (38′ Μανιάς – 8′ Μιράντα, 12′ Tσουκαλάς)

ΑΕΛ – Αλμωπός – Αριδαίας 2-0 (24′ πέν. Πεντρόσο, 82′ Κ. Παπαγεωργίου)

Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός 0-1 (56′ Δρίτσας)

Δευτέρα (24/4)

Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 0-1 (90’+4 αυτ. Χασάνογλου)

Ρεπό: Παναθηναϊκός Β’

Νότιος Όμιλος

Παρασκευή (21/4)

Αιγάλεω-Παναχαϊκή 0-2 (48′ Λινάρδος, 67′ Μπουρλάκης)

ΠΑΟ Ρουφ-Ολυμπιακός Β’ 1-2 (60′ Βενάρδος – 36′ Λιάτσος, 56′ Πινακάς)

Προοδευτική-ΑΕΚ Β’ 0-0

Καλλιθέα-Ηρόδοτος 3-0 (α.α.)

Απόλλων Σμύρνης-Επισκοπή 3-1 (23′ Koυάδρα, 58′ Καρίμ, 89′ Χαλίμι – 32′ Σταθόπουλος)

Ιεράπετρα – Κηφισιά 0-1 (3′ Ταλάλ)

Ηλιούπολη-Χανιά 0-0

Ρεπό: Καλαμάτα

Η βαθμολογία της Super League 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Μεγάλη νίκη με απίθανο αυτογκόλ ο Πανσερραϊκός – Πολύτιμο διπλό και η Κηφισιά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.