Super League 2: Πρώτη εντός έδρας ήττα ο ΠΑΟΚ Β’ – «Τεσσάρα» ο Απόλλων Σμύρνης

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Super League 2

Super League 2: Την πρώτη του εντός έδρας ήττα στον Α’ Όμιλο γνώρισε την Κυριακή (15/1) ο ΠΑΟΚ Β’, με θύτη τον Αλμωπό Αριδαίας και σκορ 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε με κεφαλιά του Παπαδόπουλου στο 56ο λεπτό.

Προσπάθησε να αντιδράσει ο σύλλογος της Θεσσαλονίκης, έγινε πιο δραστήριος και το τεχνικό team προχώρησε σε αλλαγές.

Πάντως, με εξαίρεση μια κεφαλιά του Σπυρίδη από κοντά στο 67′ κι ένα πλασέ του Σπυράκου πάνω στη γραμμή στο 90+3′, δεν συνέβη κάτι που θα μπορούσε να αλλάξει τη ροή του αγώνα.

Χάρη σ’ αυτό το αποτέλεσμα ο Αλμωπός Αριδαίας ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ ο ΠΑΟΚ Β’ ισοβαθμεί στη 2η θέση με την ΑΕΛ.

Διαγόρας – Πανσερραϊκός 0-1

Απόλλων Πόντου – Μακεδονικός (16/1, 14:45)

Ρεπό: Απόλλων Λάρισας

Super League 2 – Βαθμολογία Α’ Ομίλου

Super League 2 Βαθμολογία

Αναφορικά με  τον Β’ Όμιλο, ο Απόλλων Σμύρνης είχε εύκολο έργο απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ, επικρατώντας 4-1.

Πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Μωραΐτης, ο οποίος έβαλε τρία γκολ μέσα σε 12 λεπτά – συγκεκριμένα στο 48′, στο 55′ και στο 60′.

Ο Χαλίμι είχε ανοίξει το σκορ με πέναλτι στο 16′, ενώ ο Κυριαζής είχε ισοφαρίσει στο 23′.

Από εκεί και πέρα, ο ΟΦΙ αναδείχθηκε νικητής στην κρητική μονομαχία με τα Χανιά (2-0) χάρη σε γκολ των Μίλερ (46′) και Τσόρνομαζ (67′ πέν.), ενώ ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς Αιγάλεω-Ηλιούπολη (9′ Κολλάς – 26′ Τριανταφυλλάκος).

ΑΕΚ Β’ – Ολυμπιακός Β’ 1-2

Κηφισιά – Παναχαϊκή 3-0

ΠΑΟ Ρουφ – Απόλλων Σμύρνης 1-4

Αιγάλεω – Ηλιούπολη 1-1

ΟΦ Ιεράπετρας – Χανιά 2-0

Athens Kallithea – Καλαμάτα (16/1, 17:15)

Προοδευτική – Επισκοπή (17/1, 14:45)

Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία B’ Ομίλου

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Πρώτη εντός έδρας ήττα ο ΠΑΟΚ Β’ – «Τεσσάρα» ο Απόλλων Σμύρνης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.