AEK-Παναθηναϊκός 4-1: «Κιτρινόμαυρος» θρίαμβος στη Super League Κ15

Το 13ο ματς δεν έφερε γούρι στους «πράσινους» που γνώρισαν την πρώτη τους ήττα

Η ΑΕΚ όχι μόνο υποχρέωσε τον Παναθηναϊκό στην πρώτη του ήττα στην εφετινή Super League Κ15, αλλά τον νίκησε και με το βαρύ 4-1.

Η «Ένωση» άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Κόντο, ο οποίος «χτύπησε» ξανά στο 40’ και έγειρε για τα καλά την πλάστιγγα υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Καλοσκάμης μείωσε με την έναρξη του β’ ημιχρόνου, ωστόσο οι Χαλίλι (50’) και Ντέλας (52’) έβαλαν τέλος στα όνειρα του Παναθηναϊκού για θετικό αποτέλεσμα.

Να σημειωθεί ότι την προηγούμενη αγωνιστική ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει 3-0 της ΑΕΚ στο “Γ. Καλαφάτης”.

Μετά το πέρας 13 αγώνων για τις δύο ομάδες, οι “πράσινοι” βρίσκονται στο +7 από τον δεύτερο Ολυμπιακό (σ.σ. έχει ρεπό) και οι “κιτρινόμαυροι” στην 4η θέση και το -6 από τον Ατρόμητο.

Ήττα από τον Απόλλωνα

Αναφορικά με την Κ17 του Παναθηναϊκού, χάθηκε έστω και προσωρινά η ευκαιρία να πιάσει στην κορυφή τον Ολυμπιακό, καθώς έχασε 2-1 από τον Απόλλωνα Σμύρνης στο “Γ. Καλαφάτης”.

Η ΑΕΚ, από την πλευρά της, έμεινε στο 2-2 με τον Αστέρα στην Τρίπολη, με συνέπεια να μειώσει κατά έναν βαθμό τη διαφορά από τον δεύτερο Παναθηναϊκό (-9).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «AEK-Παναθηναϊκός 4-1: «Κιτρινόμαυρος» θρίαμβος στη Super League Κ15», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.