Άρης-ΑΕΚ: Οι ευκαιρίες των Μάνου και Ανσαριφάρντ και η φάση με τον Γκάμα (vid)

Άρης-ΑΕΚ: Οι ευκαιρίες των Μάνου και Ανσαριφάρντ και η ανατροπή του Γκάμα. Στο 18', ο Νεντελτσιάρου ένιωσε ενοχλήσεις και αποχώρησε

Άρης-ΑΕΚ: Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο «Κλεάνθης Βικελίδης», εξ αναβολής για την 8η αγωνιστική της Super League.

Ο Άρης ήταν ανώτερος, είχε 2-3 καλές στιγμές, εν αντιθέσει με την «Ένωση» που κοίταζε περισσότερο τα μετόπισεθεν.

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 7′ όταν ο Λόπες γύρισε την μπάλα στο πουθενά, ο Μάνος πρόλαβε τον Αθανασιάδη, όμως η τελική του προσπάθεια του φορ του Άρη ήταν πολύ αδύναμη.

Στην συνέχεια της φάσης ο Γκάμα τράκαρε πάνω στους αμυντικούς της ΑΕΚ κι έπεσε μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων. Ο όμως ο Κροάτης διαιτητής Μπέμπεκ έδωσε σωστά εντολή να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στο 21′, ο Γκαρσιά πραγματοποίησε μια ωραία ατομική ενέργεια, σέντραρε, όμως η κεφαλιά του Ανσαριφάρντ από πλεονεκτική θέση κατέληξε στα χέρια του Μπουσέ.

Στο 18′, ο Νεντελτσιάρου ένιωσε ενοχλήσεις στον προσαγωγό και αποχώρησε για να μπει στην θέση του ο Ζίγκα Λάτσι, στην πρώτη φετινή του εμφάνιση.

Στις καθυστερήσεις του ημίχρονου ο Λούκας Σάσα είχε μια μεγάλη φάση με διαγώνιο σουτ που έπιασε μέσα από την περιοχή.

Άρης-ΑΕΚ: Δείτε τις καλύτερες στιγμές από το πρώτο ημίχρονο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης-ΑΕΚ: Οι ευκαιρίες των Μάνου και Ανσαριφάρντ και η φάση με τον Γκάμα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.