Άρης – ΑΕΚ: Τα γκολ των Ολιβέιρα, Σιμόες (vids)

Δείτε τα γκολ

Άρης – ΑΕΚ: Δείτε τα γκολ του ντέρμπι για την 6η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1, που μετατράπηκε σε παράσταση για έναν ρόλο

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με περιστροφή και πλασέ του Ολιβέιρα.

Ο Άρης απάντησε μόλις 5 λεπτά αργότερα με σουτ εκτός περιοχής από τον Γκάμα, που κόντραρε στον Τσιγκρίνσκι.

Ο Ολιβέιρα ήταν… on fire αφού στο 52ο λεπτό έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ΑΕΚ με σουτ, έπειτα από ασίστ του Μάνταλου.

Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα ήταν πολύ καλύτερη και στο 62′ πήρε προβάδισμα δύο γκολ.

Ο Σιμόες σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Σάσα, ο Κουέστα ξεγελάστηκε και το σκορ έγραψε 1-3.

Η ΑΕΚ πίεσε και στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα να διευρύνει τη νίκη της (Σιμάνσκι 83′).

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Άρης – ΑΕΚ: Το live του αγώνα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης – ΑΕΚ: Τα γκολ των Ολιβέιρα, Σιμόες (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.