Άρης-ΠΑΟΚ: Οι φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης (vid)

Άρης-ΠΑΟΚ: Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτή τη φορά ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League, επικράτησε του Άρη στο «Βικελίδης» με 2-0. Αρχικά ο δικέφαλος αστόχησε σε πέναλτι στο 3ο λεπτό, με τον Κουέστα να λέι όχι στονμ Σφιντέρσκι. Στην εσχάτη των ποινών είχε...

Άρης-ΠΑΟΚ: Ο ΠΑΟΚ ήταν αυτή τη φορά ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League, επικράτησε του Άρη στο «Βικελίδης» με 2-0.

Αρχικά ο δικέφαλος αστόχησε σε πέναλτι στο 3ο λεπτό, με τον Κουέστα να λέι όχι στονμ Σφιντέρσκι. Στην εσχάτη των ποινών είχε υπέπεσε μόλις στο 1′ ο Αμπού Μπα που έκανε χέρι.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 36’ο Βαρέλα με κεφαλιά μέσα από το κέντρο της άμυνας, μετά από εκτέλεση φάουλ του Στοχ.

Προτού τελειώσει το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα πέτυχε και το δεύτερο τέρμα της.

Συγκεκριμένα στο 45+4′ ο Σφιντέρσκι βγήκε στην πλάτη της άμυνας μετά την άψογη κάθετη πάσα του Μπίσεβαρ για το 2-0.

Άρης-ΠΑΟΚ: Δείτε παρακάτω τα γκολ της αναμέτρησης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης-ΠΑΟΚ: Οι φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.