Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 4-0: «Τεσσάρα» με ισάριθμους σκόρερ

Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 4-0: Επιβλητικός και παίζοντας όμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο ο Αστέρας επικράτησε εύκολα σε φιλικό τεστ στην Τρίπολη.

Ο Αστέρας ήταν επιβλητικός και με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο δεν άφησε περιθώρια στον Ιωνικό που δείχνει οτι θέλει δουλειά ειδικά στην άμυνα.

Το σκορ άνοιξε στο 24′  Μπενίτο μετά από ασίστ του Ριέρα, ο οποίος στο 30′ διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας του (2-0) με εκτέλεση πέναλτι, μετά από ανατροπή του Σανταφέ.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα ακόμη δύο φορές, αμφότερες στα τελευταία λεπτά της φιλικής αναμέτρησης, που ο Ιωνικός είχε χαλαρώσει.

Συγκεκριμένα στο 86′ ο Ρίτζις έκανε με πλασέ το 3-0 μετά από ασίστ του Τιλίκα, ο οποίος μάλιστα στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 4-0 με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Από την πλευρά του ο Ιωνικός στο δεύτερο μέρος ήταν καλύτερος από το πρώτο, κυρίως στην επίθεση. Κι αυτό καθώς προσπάθησε να αντιδράσει έχοντας δυο καλές στιγμές, με τη κεφαλιά του Μάναλη στο 66′ και λίγα λεπτά αργότερα στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπονέτι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Ρούμπεν Γκαρσία, Ατιένθα, Τασουλής, Σανταφέ, Κανελλόπουλος, Καπίγια, Ριέρα, Σίτο, Μπενίτο

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Σγουρής, Τσιφτής, Καρμόνα, Άλβαρες, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Σονί, Λέο Τιλίκα, Ρετζίς, Μπαράλες

ΙΩΝΙΚΟΣ: Χουτεσιώτης, Ντελγκάδο, Βαλεριάνος, Βαφέας, Σάντσες, Ντάλσιο, Πογοσιάν, Ματσούκας, Μπουένο, Αοσμάν, Ιατρούδης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Αναγνωστόπουλος, Μύγας, Μουστάκης, Κιάκος, Τσιριγώτης, Λουάν, Γκοτσούλιας, Πογοσιάν, Ρομαό, Μπονέτι, Μάναλης.

Λαμία-Παναιτωλικός 1-3: Φιλική «τριάρα» για τους Αγρινιώτες (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 4-0: «Τεσσάρα» με ισάριθμους σκόρερ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.