Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-0: Νίκη-οξυγόνο με Μπαράλες

Με δύο πέναλτι του Μπαράλες, από ένα στο φινάλε κάθε ημιχρόνου, ο Αστέρας πήρε μεγάλη νίκη-ανάσα με 2-0 επί του  ΟΦΗ, που γνώρισε την 7η σερί εκτός έδρας ήττα. Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ, πήρε τεράστια βαθμολογική ανάσα και παράλληλα έριξε τους Κρητικούς από την πρώτη εξάδα της βαθμολογίας! Στο πρώτο ημίχρονο το...

Με δύο πέναλτι του Μπαράλες, από ένα στο φινάλε κάθε ημιχρόνου, ο Αστέρας πήρε μεγάλη νίκη-ανάσα με 2-0 επί του  ΟΦΗ, που γνώρισε την 7η σερί εκτός έδρας ήττα.

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ, πήρε τεράστια βαθμολογική ανάσα και παράλληλα έριξε τους Κρητικούς από την πρώτη εξάδα της βαθμολογίας!

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό, με τον ΟΦΗ να χάνει δύο πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ με τους Κουτρουμπή (39΄) και Φιγκεϊρέδο (41′), ωστόσο είδαν τους Αρκάδες να προηγούνται, όταν σε σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γιαννούλη, με τον Μπαράλες να σκοράρει.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Λαμία – Ολυμπιακός: Βασικός ο Μπενζιά, μέσα και ο Γκασπάρ

Με την έναρξη του β΄ημιχρόνου το σκηνικό του αγώνα άλλαξε, με τον Λουίς Φερνάντες σε δύο περιπτώσεις (47′ και 50′) να αγγίζει το 2-0. Βεβαίως, οι γηπεδούχοι σταδιακά έριξαν στροφές, με τον ΟΦΗ να απειλεί για μοναδική φορά με τον Σεμέδο στο 84′.

Τελικά, ο Αστέρας «κλέιδωσε» τη νίκη του με νέο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπαράλες στο 87′.

ΓΚΟΛ: 45’+2′, 89′ πέν. Μπαράλες

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 45’+1′ Γιαννούλης, 68′ Μουνάφο, 71′ Κουτρουμπής, 75′ Ματρικάρντι, 90’+3′ Νάστος

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: –

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Ματρικάρντι, Σουάρεθ, Άνχελ, Βαλιέντε, Μουνάφο (73′ Μπόρχα Φερνάντεθ), Σίτο (67′ Ριέρα), Μαρκ Φερνάντες , Λουίς Φερνάντεθ (82′ Ιγκλέσιας), Μπαράλες.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα (88′ Νάστος), Στάικος (81′ Μάνος), Βαζ (73΄Σόουζα), Σεμέδο, Φιγκεϊρέδο.

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-0: Νίκη-οξυγόνο με Μπαράλες», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.