Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 1-3: «Καθάρισε» από νωρίς

Πραγματοποιώντας πολύ καλό πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε του Ατρομήτου με 3-1

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης: Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να κρίνει την τύχη του συγκεκριμένου φιλικού στο Περιστέρι.

Ατρόμητος και Απόλλων Σμύρνης δεν τα έχουν πάει έως τώρα τόσο καλά στα φιλικά που έχουν δώσει, αλλά η «Ελαφρά Ταξιαρχία» αυτή τη φορά ήταν πολύ καλή για ένα ημίχρονο. Και ας βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ.

Μόλις στο 9′ ο Κλωναρίδης άνοιξε το σκορ, αλλά η απάντηση ήρθε άμεσα. Στο 10′ ο Σαχλί ισοφάρισε και δύο λεπτά μετά ο Ντάουντα γύρισε το παιχνίδι. Η άμυνα των γηπεδούχων είχε πολλά προβλήματα και αυτά φάνηκαν ξανά. Στο 32′ ο Σαχλί είχε νέα ευκαιρία για να σκοράρει και το 1-3 τελικά έγινε στο 43′ με τον Ματέι. Ακριβώς μετά θα μπορούσε να έχει βρει δίχτυα και πάλι ο Κλωναρίδης που έχασε σημαντική ευκαιρία.

Δοκάρι είχε στο δεύτερο είχε δοκάρι ο Μουνίθ. Μία καλή ευκαιρία έχασε και ο Κουλούρης, αλλά γκολ δεν ήρθε και το 1-3 έμεινε έως το φινάλε. Έτσι οι Περιστεριώτες για ένα ακόμη φιλικό δεν πήραν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Καστεγιάνο, Μαυρομμάτης, Στρούγγης, Σάλομον, Νάτσος, Μπεντινέλι, Μουνίθ, Κλωναρίδης, Κουλούρης.

Έπαιξαν και οι Χατζηισαΐας, Νταβιώτης, Ντένιτς, Κωτσόπουλος, Πισάνο, Σπιριντόνοβιτς, Καρτάλης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Πετράκης): Βέρχουστ (63΄ Κότσαρης), Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (66΄ Βιτλής), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Φατιόν (46’ Μπαξεβανίδης), Σλίβκα, Τσιλούλης (77΄ Κραγιόπουλος), Σαχλί, Ματέι (63΄ Παπαγεωργίου), Ντάουντα (66΄ Ιωαννίδης).

Άρης – Λαμία 1-1: Με buzzer-beater Ασλανίδη! (vids)

Hλίας Μπόγδανος: Ξανά Survivor ο αγαπητός παίκτης (pic)

Ανεξάρτητη Λαϊκή Ορχήστρα «Μίκης Θεοδωράκης»: Συναυλία σε ποίηση Γιάννη Ρίτσου, Τάσου Λειβαδίτη και Μανόλη Αναγνωστάκη

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 1-3: «Καθάρισε» από νωρίς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.