Ατρόμητος – Άρης: Τα γκολ των Γκάμα, Ματέο και οι φωνές για πέναλτι

Πώς το 1-1 έγινε 1-3 στο Ατρόμητος - Άρης και για ποια φάση διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι

Ματς με πολλές φάσεις ήταν το Ατρόμητος – Άρης. Μετά το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου οι δύο ομάδες μπήκαν στο δεύτερο για να πάρουν τη νίκη.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου είχαμε και χρήση VAR στο Ατρόμητος – Άρης. Αιτία ένα χέρι που έκανε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος. Η μπάλα, όπως φάνηκε ξεκάθαρα, χτυπάει πρώτα στο σώμα του και μετά στο χέρι του. Έχουμε δηλαδή εξοστρακισμό. Γι’ αυτό και ο ρέφερι της αναμέτρησης δεν έδειξε βούλα.

Ανέβηκαν, πάντως, οι τόνοι στους πάγκους με τον Γιάννη Αγγελόπουλο να είναι στους πρωταγωνιστές. Εκείνος που κάποια στιγμή αντίκρισε την κίτρινη κάρτα ήταν ο Δημήτρης Νιαρχάκος. Ο τηλεοπτικός φακός τον έπιασε να είναι έξαλλος, ενώ διαμαρτύρονταν και άλλοι από τους φιλοξενούμενους.

Λίγο αργότερα ο Άρης πήρε πέναλτι από χέρι που έκανε ο Κουλούρης μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάμα. Ο Πορτογάλος πήρε και την μπάλα, την έστησε στα έντεκα βήματα και νικώντας τον Πίριτς έκανε το 1-2.

Ο Ατρόμητος ανοίχτηκε για να ισοφαρίσει και ένα λάθος τέλειωσε τα πάντα. Το έκανε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος στο 65′, ο οποίος γενικότερα έβγαζε έναν εκνευρισμό μέσα στο ματς. Στην προσπάθειά του να βρει συμπαίκτη του έδωσε στην ουσία ασίστ! Ο Ματέο Γκαρσία έκανε κάποια μέτρα με την μπάλα και τέλειωσε τη φάση στην κλειστή γωνία του Πίριτς.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – Άρης: Τα γκολ των Γκάμα, Ματέο και οι φωνές για πέναλτι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.