Ατρόμητος – Άρης: Το γκολ του Μανούσου με πέναλτι – Αποβολή Ροζ, χάνει το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Ατρόμητος - Άρης 1-0 στο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται χάρη σε γκολ του Γιώργου Μανούσου και αποβολή του Ροζ

Κακό το πρώτο μέρος στο Περιστέρι, αλλά το ματς για τους Θεσσαλονικείς δεν εξελίσσεται καθόλου καλά.

Ατρόμητος – Άρης 1-0 στο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται χάρη σε γκολ του Γιώργου Μανούσου.

Στο 35΄της αναμέτρησης και σε σουτ του Μουνίθ εκτός περιοχής, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ροζ.

Ο ρέφερι Ευαγγέλου έδειξε το σημείο του πέναλτι και την κίτρινη κάρτα στον Γάλλο αμυντικό.

Αυτή ήταν η δεύτερη (η πρώτη στο 30′ για φάουλ στον Μανούσο) για τον Ροζ, ο οποίος αποβλήθηκε, άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες και θα χάσει το ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ.

Ο Μανούσος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Μάλιστα, ο στράικερ του Ατρομήτου ξέσπασε σε κλάματα, λόγω ενός προβλήματος υγείας που πέρασε η μητέρα του τις προηγούμενες ημέρες.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – Άρης: Το γκολ του Μανούσου με πέναλτι – Αποβολή Ροζ, χάνει το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.