Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-0: Νίκη με Γούτα

Ατρόμητος – ΟΦΗ: Φιλικό με άρωμα Super League 1 διεξήχθη στο Περιστέρι το Σάββατο (29/8). Φάσεις πολλές μπροστά από τις δύο εστίες δεν υπήρχαν, ο ρυθμός δεν ήταν ο καλύτερος δυνατός, αλλά σημειώθηκε ένα γκολ και αυτό από τους γηπεδούχους. Ατρόμητος και ΟΦΗ είχαν ουσιαστικά από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι. Μπορεί...

Ατρόμητος και ΟΦΗ είχαν ουσιαστικά από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο οι Κρητικοί ήταν καλύτεροι. Μπορεί να μη δημιούργησαν τη μεγάλη ευκαιρία, αλλά απείλησαν τρεις φορές. Η πρώτη στο 15′ όταν ο Σάλομον πρόλαβε τον Βαζ την τελευταία στιγμή, η δεύτερη ένα λεπτό μετά με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει σουτ του Στάικου και στο 21′ σουτ του Σαρδινέρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νταμίρ Κάναντι γύρισε το σύστημα σε 4-4-2 και άλλαξε η εικόνα της ομάδας του. Ο Ατρόμητος κυριάρχησε στο γήπεδο και στο 60′ έκανε και το 1-0 με τον Γούτα ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες. Μετά το 70′ έψαξε την ισοφάριση ο ΟΦΗ χωρίς να τα καταφέρει.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (75′ Θεοδωράκης), Ρισβάνης, Γκαλβάο (46′ Κιβρακίδης), Γούτας (75′ Στρούγγης), Γκάλο, Τομάσεβιτς (75′ Νταβιώτης), Μπουσουλάτζιτς (57′ Ούμπιδες), Σάλομον (75′ Νάτσος), Μουνίθ (46′ Γιακουμάκης), Ραμπέλο (75′ Αγκάγιεφ), Μανούσος (57′ Κωτσόπουλος)

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (46′ Βάτερμαν), Μαρινάκης (81′ Βαφέας), Διαμαντής (46′ Βούρος), Γιαννούλης (77′ Σελίμοβιτς), Κοροβέσης (64′ Ουές), Στάικος (77′ Νέιρα), Σακόρ (64′ Νοικοκυράκης), Βαζ (81′ Μίγγος), Σαρντινέρο (64′ Σουρνάκης), Γρίβας (64′ Ναμπί), Γκαρκαλατζίδης (46′ Φιγκεϊρέδο)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-0: Νίκη με Γούτα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.