Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-2: Νίκη με ανατροπή στο φινάλε

Ο ΟΦΗ πήρε τη φιλική νίκη κόντρα στον Ατρόμητο με 1-2, στον μικρό τελικό του τουρνουά του Βόλου. Νέιρα και Φαν Ντάινεν στο 90' και 90'+1 αντίστοιχα πέτυχαν τα τέρματα των Κρητικών.

Ατρόμητος – ΟΦΗ: Οι Κρητικοί επικράτησαν με 1-2 του Ατρομήτου με γκολ των Νέιρα και Φαν Ντάινεν στο 90′ και 90’+1 αντίστοιχα, στον Βόλο.

Ατρόμητος και ΟΦΗ αναμετρήθηκαν σε φιλική αναμέτρηση για τον μικρό τελικό του φιλανθρωπικού τουρνουά στο Πανθεσσαλικό. Οι Κρητικοί με γκολ των Νέιρα και Φαν Ντάινεν στο 90′ και 90’+1 αντίστοιχα, κέρδισαν τους Περιστεριώτες.

Ένα παιχνίδι χωρίς πολλές σπουδαίες ευκαιρίες που επιφύλασσε γκολ στο φινάλε. Λόγω και των υψηλών θερμοκρασιών, στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν παρουσίασαν ελκυστικό ποδόσφαιρο. Μοναδική σπουδαία ευκαιρία στο πρώτο μέρος είχε ο Πισάνο με ένα σουτ στις αρχές, που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος μπήκε δυναμικά και βρήκε το δρόμο προς τα δίχτα, με τον Κωτσόπουλο στο 47′. Όμως, οι Κρητικοί έδωσαν…απαντήσεις στο φινάλε. Ο Νέιρα ισοφάρισε αρχικά με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 90ο λεπτό.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Φαν Ντούινεν από κοντά με κεφαλιά έκανε την ανατροπή.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-2: Νίκη με ανατροπή στο φινάλε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.