Ατρόμητος-ΠΑΟΚ: Ματσάρα στους νέους! (vid)

Έξι γκολ μπήκαν στην αναμέτρηση, έχασε πέναλτι ο Δικέφαλος στο τέλος

Ένα εξαιρετικό ματς με πολλά γκολ και έντονες συγκινήσεις διεξήχθη στην Αθήνα όπου ο Ατρόμητος υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα Κ19 της Super League με την… μπίλια να κάθεται στο 3-3 και το «Χ». Χατ τρικ από τον Αθανασίου, Πανίδης, Γιαξής και Τζόλης τα γκολ του ΠΑΟΚ, που έχασε πέναλτι με τον Δούμτση στο τέλος.

Αυτή ήταν η πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα για την ομάδα των Πάμπλο Γκαρσία και Μίροσλαβ Σνάουτσνερ σε μία παραδοσιακά δύσκολη έδρα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ατρόμητος – ΠΑΟΚ: Σε ποιο κανάλι θα δείτε το ματς

Οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου θα μπορούσαν να είχαν φύγει με τη νίκη, αλλά έλλειψη συγκέντρωσης και ατυχία στέρησαν τους τρεις βαθμούς.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο, εξαιτίας και του δυνατού αέρα. Ο ΠΑΟΚ στο 30′ βρήκε δίχτυα με τον Πανίδη, μετά από ασίστ του Δούμτσης, με το 0-1 να μην αλλάζει μέχρι την ανάπαυλα και τις καλές στιγμές και από τις δύο πλευρές να είναι ελάχιστες.

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ: Χατ τρικ του Αθανασίου, έχασε πέναλτι ο Δούμτσης

Στο 55′ ο ΠΑΟΚ με τον Γιαξή διπλασίασε τα τέρματά του και έδειξε να κλειδώνει τη νίκη αλλά ο Ατρόμητος με τον Αθανασίου να σκοράρει με πέναλτι στο 66′ και μακρινό στο 79′ ισοφάρισε και μετέτρεψε σε θρίλερ τα τελευταία λεπτά.

Ο Τζόλης στο 83′ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Δικέφαλο, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος και πάλι με πέναλτι του Αθανασίου έκανε το 3-3.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Δούμτσης έχασε μοναδική ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του καθώς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι από την άσπρη βούλα, σε πέναλτι που κέρδισε ο Τζόλης.

Ατρόμητος: (Σεροπιάν): Κοκολέσης, Πολίτης, Αθανασίου, Γούλας, Βιταλιώτης, Ξενοπανάγος, Χριστόπουλος, Σάνι, Ρίζος, Βαγγέλης, Τσακίρης.

ΠΑΟΚ: (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τάχατος, Γρόσδης, Γιαξής, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Τσοπούρογλου, Δούμτσης, Πουρναράς, Πανίδης, Τζόλης

Δείτε ολόκληρο τον αγώνα σε βίντεο:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ατρόμητος-ΠΑΟΚ: Ματσάρα στους νέους! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.