Έτσι ήρθε η «τριάρα» του Παναθηναϊκού επί του Λεβαδειακού (vids)

Τα γκολ του «τριφυλλιού» επί του βοιωτικού συλλόγου στο ΟΑΚΑ

Όσκαρ αποτελεσματικότητας θα πρέπει να απονεμηθεί στον Παναθηναϊκό, ο οποίος επιβλήθηκε 3-0 του Λεβαδειακού στο ΟΑΚΑ.

Μόλις στο 5ο λεπτό, ο Χατζηγιοβάνης γύρισε από δεξιά και ο Καμπετσής με προβολή άνοιξε το σκορ.

Μέχρι το 36ο λεπτό ο Παναθηναϊκός δεν είχε απειλήσει. Τότε ένα δυνατό πλασέ του Χατζηγιοβάνη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί.

Το α’ ημίχρονο έκλεισε ιδανικά για τους γηπεδούχους. Ο Ινσούα έβγαλε μία εκπληκτική μπαλιά στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας. Ο Χατζηγιοβάνης κατέγραψε δεύτερη ασίστ και ο Χατζηθεοδωρίδης διπλασίασε το προβάδισμα του “τριφυλλιού”.

Το β’ μέρος επεφύλασσε ελάχιστες συγκινήσεις. Ο Λεβαδειακός δεν απείλησε σχεδόν καθόλου και ο Παναθηναϊκός έδωσε δικαιολογημένα χώρο, όμως ο Γιόχανσον συνεργάστηκε άψογα με τον Μακέντα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Να σημειωθεί ότι μετά από επτά χρόνια ο Παναθηναϊκός κατάφερε να σημειώσει σε τρία διαδοχικά παιχνίδια της Super League τουλάχιστον τρία γκολ.

Το φθινόπωρο του 2011 το είχε κάνει σε τέσσερα (Ξάνθη – Παναθηναϊκός 2-3, Παναθηναϊκός – Εργοτέλης 4-0, ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 1-3, Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-2).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έτσι ήρθε η «τριάρα» του Παναθηναϊκού επί του Λεβαδειακού (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.