Η γκολάρα του Μπακάκη – Σκόραρε μετά από 4,5 χρόνια (vid)

Παναθηναϊκός και ΑΕΚ συγκρούονται στο Ολυμπιακό στάδιο, στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Super League 1. Η Ένωση προηγείται στο πρώτο μέρος με 2-0, χάρη σε γκολ του Μιχάλη Μπακάκη και του Νέλσον Ολιβέιρα. Ο μπακ της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με ένα υπέροχο γκολ που σημείωσε στο 19ο λεπτό του...

Παναθηναϊκός και ΑΕΚ συγκρούονται στο Ολυμπιακό στάδιο, στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Super League 1.

Η Ένωση προηγείται στο πρώτο μέρος με 2-0, χάρη σε γκολ του Μιχάλη Μπακάκη και του Νέλσον Ολιβέιρα.

Ο μπακ της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με ένα υπέροχο γκολ που σημείωσε στο 19ο λεπτό του ματς στην πρώτη επικίνδυνη φάση της Ένωσης στα καρέ του Διούδη.

Συγκεκριμένα, μετά από ενέργεια του Βέρντε από τα δεξιά και όμορφη σέντρα, ο Ολιβέιρα σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Γιόχανσον, στρώθηκε στον Μπακάκη και αυτός με ένα πραγματικά άπιαστο σουτ άνοιξε το σκορ.

Ο 28άχρονος αμυντικός πιθανώς και να είχε ξεχάσει από πότε είχε να σκοράρει, αφού το τελευταίο του τέρμα το είχε πετύχει στις 4 Μαΐου του 2015, όταν είχε κλείσει το σκορ σε ένα 3-0 επί της Παναχαϊκής.

Αυτό ήταν το τρίτο του γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα, καθώς είχε πετύχει ένα ακόμα στο κύπελλο απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών τον Οκτώβριο του 2014.

Δείτε το γκολ του Μπακάκη

Δείτε το γκολ του Ολιβέιρα

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ LIVE

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: Οι συνθέσεις

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Κουρμπέλης, Χρ. Δώνης, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Ζαχίντ, Μακέντα.

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας, Μπακάκης, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Κρίστισιτς, Σιμόες, Βέρντε, Μάνταλος, Λιβάια, Ολιβέιρα

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η γκολάρα του Μπακάκη – Σκόραρε μετά από 4,5 χρόνια (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.