Λαμία – Βόλος 0-0: «Άσφαιροι» στην τελευταία πρόβα

Χωρίς σκορ έληξε η αναμέτρηση στο ΔΑΚ Λαμίας

Τον Βόλο υποδέχτηκε στο ΔΑΚ η Λαμία την Κυριακή (18/7) στην πρόβα τζενεράλε των δύο ομάδων για τη Super League 1. Το ματς έληξε 0-0 με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι.

Οι Φθιώτες είχαν μεγαλύτερη διάθεση και στο 3′ απείλησαν με τον Τουράμ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Δημούτσος έπιασε δυνατό σουτ και ο Γκαραβέλης απέκρουσε. Οι Βολιώτες έκαναν αισθητή την παρουσία τους για πρώτη φορά στο 23′ από ένα φάουλ του Μουνίθ. Παρεμπιπτόντως, αυτό ήταν το ανεπίσημο ντεμπούτο του, όπως και για τη Λαμία έκανε ο Τζανετόπουλος και -στην επιστροφή του- ο Βασιλόγιανης.

Η πιο καλή στιγμή του πρώτου μέρους ήρθε στο 30′. Ο Τομάς βρήκε τον Καραμάνο, εκείνος άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο και σημάδεψε το δοκάρι. Στο 41′ ο Σάλιακας εκτέλεσε φάουλ, ο Τουράμ πήρε την κεφαλιά και αστόχησε.

Με τετ α τετ του Τουράμ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, ενώ λίγο αργότερα ο Σάλιακας δεν σημάδεψε σωστά. Η απάντηση του Βόλου ήταν ένα σουτ του Φερνάντο Ζοάο στο 62′. Τρία λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έχασαν την καλύτερή τους φάση. Ο Γέντρισεκ τσίμπησε την μπάλα, έδωσε στον Αντιγιαταλάχ και εκείνος σε κενή εστία αστόχησε.

ΛΑΜΙΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Σκόνδρας, Βύντρα, Πλιάτσικας, Τζανετόπουλος (62′ Βασιλόγιαννης), Σάλιακας, Δημούτσος, Μπεχαράνο (72′ Ράμος), Τομάς (72′ Καραγιάννης), Καραμάνος, Τουράμ (72′ Ρόμανιτς).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης (70′ Μπαλογιάννης), Δημόπουλος (64′ Διαμαντής), Μπασόνγκ, Μυστακίδης, Φεράρι, Γέντρισεκ, Φερνάντο Ζοάο, Μαξ Αουγκούστο, Αντιγιαταλάχ, Μουνίθ (59′ Τσοκάνης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία – Βόλος 0-0: «Άσφαιροι» στην τελευταία πρόβα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.