Ολυμπιακός Κ19 – Βόλος Κ19 3-1: Τρία στα τρία οι μικροί

Νίκη των μικρών του Ολυμπιακού στο Ρέντη...

Ολυμπιακός Κ19 – Βόλος Κ19 3-1: Δε δυσκολεύτηκαν οι μικροί του Ολυμπιακού να κάνουν το τρία στα τρία στο πρωτάθλημα της Super League K19. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν τον Βόλο με 3-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Στο 19′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το γκολ του Μαρίνου, μετά από σέντρα του Μπουλάρι από τ’ αριστερά. Το 2-0 δεν άργησε να έρθει, καθώς στο 29′ ο Σουρλής από κοντά πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ολυμπιακός: Η Γκέτεμποργκ «κατασκοπεύει» Βοΐλη!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεοφώτιστοι μείωσαν στο 81′ με τον Ρακή, αλλά ο Ολυμπιακός πήρε και πάλι το προβάδισμα δύο γκολ. Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις ο Μαρίνος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Βοΐλης και διαμορφώθηκε το τελικό 3-1.

Έτσι οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να πάρουν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα των Κ19. Μία εβδομάδα πριν το ντέρμπι των «αιωνίων», με τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας. Αλλά και λίγα 24ωρα πριν το ματς της Τετάρτης στην πρεμιέρα του Ολυμπιακού στο Youth League της UEFA, όπου θα αντιμετωπίσει την Τότεναμ.

Ολυμπιακός Κ19 (Ρικάρντο Πέρες): Τζολάκης, Μαρτίνης, Κατσογιάννης, Ασλανίδης, Τσάβος, Νεοφυτίδης (58′ Μπέλιτς), Νικόλης (58′ Ντότης, 85′ Σαπουντζής), Σουρλής (Φέκκας 58’), Κατσαβάκης, Μαρίνος, Μπουλάρι (70′ Βοΐλης).