Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-0: Τα highlights

Δείτε σε video τα γκολ

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Οι «ερυθρόλευκοι» μετά από τις άνετες νίκες με ΠΑΟΚ και Άρη, κατάφερε εξίσου άνετα να επικρατήσει και του Παναθηναϊκού στο Καραϊσκάκη με 3-0!

Ένα ματς, όπως με τον Άρη, το οποίο φαινόταν ότι είχε τελειώσει από το πρώτο μέρος της αναμέτρησης.

Από το πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-0 και ο Ολυμπιακός αυτό που έκανε ήταν να κρατήσει το σκορ και παράλληλα δυνάμεις ενόψει ΠΑΟΚ.

Μόλις στο 5′ κατάφεραν να κάνουν το 1-0 στο ματς. Όταν ο Φορτούνης άνοιξε ωραία την μπάλα στα δεξιά για τον Ομάρ, ο οποίος έκανε τη σέντρα και η μπάλα κατέληξε στον Λοβέρα. Ο Αργεντινός γύρισε στον Γκιλιέρμε έξω από την περιοχή. Με τον συμπατριώτη του να κάνει αρχικά προσποίηση, να μπαίνει στην περιοχή και με το δεξί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

Στο 21′, έγινε το 2-0 με επίσης ωραίο και ομαδικό τρόπο. Ο Μπουχαλάκης έβγαλε στα δεξιά για τον Ομάρ, με τον Νορβηγό να γυρνάει την μπάλα στην περιοχή εκεί όπου ήταν ο Ελ Αραμπί και με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0! Ωραία εκτέλεση από τον Μαροκινό, ο οποίος έφτασε τα 19 γκολ στη Super League 1.

Στις καθυστερήσεις του ματς, ο Καφού βρέθηκε σε θέση βολής έξω από τη μεγάλη περιοχή και έκανε το σουτ για το 3-0!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-0: Τα highlights», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.