Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 2-2: Ισοφάριση μέσω VAR (vids+pic)

Δείτε τι έγινε στη φάση της ισοφάρισης με τον Περέα

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε από το 0-2 και ισοφάρισε την ΑΕΚ σε 2-2 με γκολ του Περέα, το οποίο μέτρησε μετά από εξέταση του VAR.

Αρχικά, στο 67ο λεπτό, οι «πράσινοι» μείωσαν σε 1-2 με τον Φεντερίκο Μακέντα να μπαίνει από τα αριστερά και να εξαπολύει το διαγώνιο σουτ για να μειώσει στο σκορ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βρήκαν και το γκολ της ισοφάρισης με τον Περέα.

Ο Κολομβιανός επιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο με κοντινή προβολή έπειτα από σέντρα του Χατζηγιοβάννη, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε μετά από υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ.

Ωστόσο, μετά από εξέταση του VAR αποδείχθηκε ότι ο Σβάρνας κάλυπτε τον Περέα, με αποτέλεσμα το γκολ να μετρήσει κανονικά και ο Παναθηναϊκός να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 70ό λεπτό.

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 2-2: Δείτε το γκολ του Περέα

Δείτε το γκολ του Μακέντα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Η γκολάρα του Μπακάκη – Σκόραρε μετά από 4,5 χρόνια (vid)

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ LIVE

Οι συνθέσεις

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ινσούα, Κουρμπέλης, Χρ. Δώνης, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Ζαχίντ, Μακέντα.

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Μπάρκας, Μπακάκης, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Κρίστισιτς, Σιμόες, Βέρντε, Μάνταλος, Λιβάια, Ολιβέιρα

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 2-2: Ισοφάριση μέσω VAR (vids+pic)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.