Παναθηναϊκός: «Απόλυτα άδικη η αποβολή του Σάντσες»

Διαβάστε το tweet που έκανε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός για την κόκκινη στον Φακούντο Σάντσες

Παναθηναϊκός: Απόλυτα άδικη χαρακτηρίζουν οι «πράσινοι» την αποβολή του Φακούντο Σάντσες στην αναμέτρηση με τον Βόλο για τη Super League 1.

Το ρολόι σημάδευε το 44ο λεπτό, όταν ο Αργεντινός πάτησε πάνω στη φάση τον Ζαν Μπαριέντος και o διαιτητής Ντένις Χίγκλερ τού έβγαλε απευθείας κόκκινη κάρτα.

«Ο VAR δεν στέλνει τον διαιτητή να δει τη φάση, όπου η κόκκινη κάρτα στον Σάντσες είναι απόλυτα άδικη», αναφέρει η «πράσινη» ΠΑΕ στο Twitter.

Η φάση που διαμαρτύρεται ο Παναθηναϊκός

Δέκα λεπτά νωρίτερα, ο Γιάννης Κώτσιρας υπέπεσε σε ένα τραγικό λάθος και έδωσε την ευκαιρία στον Τομ φαν Βέερτ να ανοίξει το σκορ.

Ο φορ του Βόλου έχει την ικανότητα να «μυρίζεται» τέτοιες φάσεις. Πετάχτηκε την κατάλληλη στιγμή στην πορεία της μπάλας και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε σε αρκετά πλάγια θέση, κατάφερε να γυρίσει το σώμα του όσο χρειαζόταν. Εν τέλει, δικαιώθηκε.

Θυμίζουμε ότι για τέταρτη φορά στη σεζόν παίζουν ο Βόλος με τον Παναθηναϊκό, καθώς τον Δεκέμβριο ήταν αντίπαλοι και στο Κύπελλο.

Οι «πράσινοι» δεν έχουν χάσει από τη θεσσαλική ομάδα στα επτά παιχνίδια της ιστορίας τους, πέντε εκ των οποίων για το πρωτάθλημα.

Στο Βόλο ο Παναθηναϊκός νίκησε πέρυσι στη Super League 1, ενώ φέτος έφερε ισοπαλία στο Κύπελλο, όπως ισόπαλος ήταν και στην πρώτη επίσκεψή του τον Δεκέμβριο του 2019.

Στη Super League 1, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς είχε να παίξει εκτός έδρας από τις 5 Δεκεμβρίου, όταν έχασε από την ΑΕΚ 1-0.

Έχει μόλις μια νίκη, αυτή στο ίδιο γήπεδο επί της Λαμίας, σε έξι παιχνίδια, ενώ έχει ηττηθεί σε τέσσερα.