Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: Γκολ και δύο δοκάρια σε τρία λεπτά οι «πράσινοι»! (vid)

Προηγείται 1-0 ο Παναθηναϊκός με γκολ του Μαουρίσιο στο 30ό λεπτό

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: Εκρηκτικό τρίλεπτο για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στο ματς της Λεωφόρου Αλεξάνδρας, με γκολ και δύο δοκάρια.

Το πρώτο 25λεπτο δεν ήταν καθόλου καλό για τους γηπεδούχους, οι οποίοι μάλιστα λίγο έλειψε να κυνηγούν στο σκορ.

Σε εκείνο το χρονικό σημείο άρχισαν να αφυπνίζονται, αφήνοντας πίσω το άγχος που είχαν.

Μάλιστα, δεν έστειλαν μία, αλλά δύο προειδοποιητικές βολές. Και όπου βολές βάλτε… δοκάρια.

Στο 27′ ο Ρούμπεν έπιασε ένα μακρινό σουτ, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Βέρχουλστ.

Στο ίδιο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Λούντκβιστ, ο Αϊτόρ πήρε την κεφαλιά, ο γκολκίπερ του Απόλλωνα απέκρουσε εντυπωσιακά και αμέσως μετά η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, προτού καταλήξει σε κόρνερ.

Τελικά, με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Παναθηναϊκός δικαιώθηκε γι’ αυτό το ξέσπασμα.

Ο Βιτάλ συνέκλινε από αριστερά προς τον άξονα, έπιασε ένα δυνατό διαγώνιο σουτ, ο Βέρχουλστ απέκρουσε και ο επερχόμενος Μαουρίσιο δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ προ κενής εστίας.

Δείτε τα δύο δοκάρια:

Δείτε το γκολ του Μαουρίσιο:

Παναθηναϊκός: «Κλειστές οι θύρες 13-14 της Λεωφόρου για λόγους δημόσιας ασφάλειας»

Όλος ο Τύπος συμφωνεί σήμερα για τον Παναθηναϊκό!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης: Γκολ και δύο δοκάρια σε τρία λεπτά οι «πράσινοι»! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.