Παναθηναϊκός – Ατρόμητος: Η τρομερή ευκαιρία του Παλάσιος (vid)

Η μεγάλη ευκαιρία του Σεμπαστιάν Παλάσιος στο ματς Παναθηναϊκός - Ατρόμητος

ΠαναθηναϊκόςΑτρόμητος: Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Σεμπαστιάν Παλάσιος στο 35ο λεπτό του ματς για τη 13η αγωνιστική της Super League 1.

Ο Καρλίτος είχε ανοίξει το σκορ στο 30′, θέτοντας τις βάσεις για τη νίκη της ομάδας του Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

Το γκολ του Ισπανού μπήκε έπειτα από σέντρα ακριβείας του Αϊτόρ στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο 25χρονος είχε την ευκαιρία να χριστεί δημιουργός για δεύτερη φορά.

Ο Καρλίτος προώθησε δεξιά στον Αϊτόρ, εκείνος γύρισε με τη μία στον Παλάσιος, ο οποίος πλάσαρε, αλλά ο Ανδρέας Γιαννιώτης του είπε «όχι».

Ο Αργεντινός έχει καταγράψει 15 συμμετοχές με τη φανέλα του Παναθηναϊκού σε

• πρωτάθλημα
  • Κύπελλο

Έχει σκοράρει ένα γκολ (με πέναλτι) απέναντι στον Ιωνικό, ενώ έχει δώσει και μία ασίστ στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης.

Η αλήθεια είναι ότι το «τριφύλλι» θα ήθελε να έχει πάρει περισσότερα από τον Αργεντινό στο δημιουργικό και εκτελεστικό σκέλος.

Επί παραδείγματι, αυτή η φάση απέναντι στον Ατρόμητο, θα έπρεπε να έχει καταλήξει με την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη.

Όσο παραμένει το 1-0 στο ματς της Λεωφόρου, ο Παναθηναϊκός θα αισθάνεται άγχος.

Να προσθέσουμε ότι ο Αϊτόρ άγγιξε τη δεύτερη ασίστ μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών, όμως τού το χάλασε ο Παλάσιος!

Ο Καρλίτος, αντίθετα, πραγματοποιεί ονειρική σεζόν, προς τέρψιν των φιλάθλων του Παναθηναϊκού που βλέπουν μετά από χρόνια έναν killer στην αγαπημένη τους ομάδα.

Εννέα γκολ σε 12 αναμετρήσεις στη Super League και 10 σε 13 συνολικά, αφού θυμίζουμε ότι ήταν εκείνος που είχε σκοράρει επί του Ατρομήτου και στον θεσμό του Κυπέλλου, χαρίζοντας την πρόκριση στο «τριφύλλι» (1-0 στο Περιστέρι).

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος: Δείτε την ευκαιρία του Παλάσιος στην αναμέτρηση του «Απ. Νικολαΐδης» για τη 13η αγωνιστική της Super League 1.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ατρόμητος: Η τρομερή ευκαιρία του Παλάσιος (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.