Παναθηναϊκός – Ιωνικός: Ο Καρλίτος ανοίγει το σκορ, ο Σάντσες απαντά

Νωρίς-νωρίς δύο γκολ στην αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Ιωνικός

Παναθηναϊκός – Ιωνικός: Νωρίς-νωρίς οι δύο ομάδες βρήκαν δίχτυα, με τον Καρλίτος να ανοίγει το σκορ και τον Σαλβαδόρ Σάντσες να απαντά.

Στο 6ο λεπτό, έπειτα από μακρινή μπαλιά του Ρούμπεν Πέρεθ, ο Καρλίτος κοντρόλαρε ιδανικά, συνέκλινε με άνεση στην αντίπαλη περιοχή, πλάσαρε ψύχραιμα και με τη βοήθεια του αριστερού δοκαριού ανοίγει το σκορ.

Ο Ισπανός επιθετικός έφτασε τα 5 γκολ στην φετινή Super League και σκαρφάλωσε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ, συνεχίζοντας το εντυπωσιακό του ξεκίνημα την φετινή σεζόν.

Πέντε λεπτά αργότερα, έπειτα από λάθος απομάκρυνση του Πούγγουρα, ο Άοσμαν σέντραρε, ο Σαλβαδόρ Σάντσες πήρε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και ισοφάρισε.

Η αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Super League άρχισε ιδανικά.

Οι γηπεδούχοι έχουν καλή κυκλοφορία της μπάλας και απειλητικές επισκέψεις κυρίως από δεξιά.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν μάλλον απρόσμενα και από τη στιγμή που το 1-1 παραμένει στη Λεωφόρο, το ματς έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην 6η θέση στη βαθμολογία και με νίκη θα πιάσει την ΑΕΚ (την Κυριακή υποδέχεται τον Ατρόμητο) στην 4η.

Ο Ιωνικός, από την πλευρά του, συγκατοικεί με τον Παναιτωλικό στην 7η θέση και σε περίπτωση νίκης θα προσπεράσει τον αποψινό του αντίπαλο στην 6η θέση.

Παναθηναϊκός – Ιωνικός: Τα γκολ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ιωνικός: Ο Καρλίτος ανοίγει το σκορ, ο Σάντσες απαντά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.