Παναθηναϊκός Κ19: «Αυτοκτονία» στα Ιωάννινα

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 2-0 στο β’ ημίχρονο, αλλά έχασαν 3-2 από τον ΠΑΣ

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 2-0 στα Ιωάννινα, ωστόσο ο ΠΑΣ κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα σε διάστημα 21 λεπτών και να επικρατήσει 3-2, σε ματς για την 20ή αγωνιστική της Super League Κ19.

Υπό το βλέμμα των Νίκου Νταμπίζα και Δημήτρη Σαραβάκου, ο Χρήστος Σέχου άνοιξε το σκορ στο 10’ και στο 60’ ο Φαΐκ Κάγια διπλασίασε το προβάδισμα των «πρασίνων» με αυτογκόλ, μετά από γύρισμα του Σπύρου Τζαβίδα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα, πάντως, δεν το έβαλε κάτω και μέσα σε 2 λεπτά (63’-65’) ισοφάρισε χάρη στα γκολ των Κωνσταντίνου Παπαδόπουλου (δυνατό σουτ) και Σπύρου Βασιλάκη (κοντινό σουτ).

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τα ηνία και στο 84ο λεπτό, έπειτα από φάουλ του Παπαδόπουλου και απόκρουση του Νίκου Χριστογεώργου σε κεφαλιά του Γιώργου Γώγου, ο Βαγγέλης Καραμποΐκης ανέτρεψε τα δεδομένα με κοντινό πλασέ.

Ο Παναθηναϊκός άγγιξε την ισοφάριση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Λευτέρης Παπαδόπουλος πλάσαρε πάνω από την εστία του Γιώργου Πατσιούρα σε μεταξύ τους τετ-α-τετ.

Ένα κακό διήμερο για τους “πράσινους”, αφού η ανδρική ομάδα έχασε 1-0 από τον ΠΑΣ, η Κ17 με 2-1 από τον Απόλλωνα Σμύρνης και η Κ15 με 4-1 από την ΑΕΚ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Κ19 (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Κάγια, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Σακκάς (78’ Τσούνης), Θεοχάρης, Καραμποΐκης (90’ Παππάς), Κ. Παπαδόπουλος, Πήλιος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ19 (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης, Σπίνος, Σερπέζης (75’ Λ. Παπαδόπουλος), Τζαβίδας (83’ Σούλτσε), Ηλιάδης, Σέχου, Αθανασακόπουλος, Σαμαράς (57’ Ζαγαρίτης).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός Κ19: «Αυτοκτονία» στα Ιωάννινα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.