Παναθηναϊκός – ΟΦΗ: Τα πέντε γκολ του πρώτου ημιχρόνου (vid)

Μπορεί να είναι βαθμολογικά αδιάφορο το Παναθηναϊκός – ΟΦΗ, όμως, τα γκολ μπαίνουν βροχή. Πέντε τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα σταθερά και τους Κρητικούς να απαντούν δύο φορές.  Τα τελευταία χρόνια έχουν γκολ τα Παναθηναϊκός – ΟΦΗ στη Super League 1. Τόσα, όμως, στο πρώτο μέρος δεν είχαμε...

Μπορεί να είναι βαθμολογικά αδιάφορο το Παναθηναϊκός – ΟΦΗ, όμως, τα γκολ μπαίνουν βροχή. Πέντε τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα σταθερά και τους Κρητικούς να απαντούν δύο φορές.

Τα τελευταία χρόνια έχουν γκολ τα Παναθηναϊκός – ΟΦΗ στη Super League 1. Τόσα, όμως, στο πρώτο μέρος δεν είχαμε ξαναδεί για πολλά χρόνια.

Το ματς ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους καλύτερους, όμως, ο Παναθηναϊκός ήταν εκείνος που κατάφερε να προηγηθεί. Μετά το cooling break έγινε το 1-0 με τον Μπεκ στο 27′ και ακολούθησε η «απάντηση» του Φικεϊρέδο δύο λεπτά αργότερα. Στο 35′ ο Μακέντα έδωσε το προβάδισμα ξανά στο «τριφύλλι» και τρία λεπτά αργότερα ο Βαζ ισοφάρισε. Τελικά το ημίχρονο έκλεισε με γκολ του Χατζηγιοβάνη.

Όλα τα γκολ

1-0 (πατήστε εδώ)

1-1 (πατήστε εδώ)

2-1 (πατήστε εδώ)

2-2 (πατήστε εδώ)

3-2 (πατήστε εδώ)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – ΟΦΗ: Τα πέντε γκολ του πρώτου ημιχρόνου (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.