Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Δοκάρι ο Ιωαννίδης, γκολ ο Ελ Αραμπί και… 0-3 – Δείτε video

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Τρίτο γκολ σημειώνουν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

ΠαναθηναϊκόςΟλυμπιακός: Διαστάσεις θριάμβου παίρνει η διαφαινόμενη νίκη της ομάδας του Πέδρο Μαρτίνς απέναντι σε έναν αντίπαλο-φάντασμα.

Έπειτα από τον Γιώργο Μασούρα και τα δύο γκολ του, ήταν η σειρά του Γιουσέφ Ελ Αραμπί να πάρει τη σκυτάλη (από ασίστ του πρώτου) και να γράψει το 0-3 μόλις στο 38ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός οδεύει προς μία ιστορική νίκη, ο Παναθηναϊκός αντίστοιχα προς ένα εκκωφαντικό κάζο, σε περίπτωση που δεν αφήσουν το γκάζι οι πρωταθλητές.

Νωρίτερα, συγκεκριμένα στο 18ο λεπτό, ο Φώτης Ιωαννίδης έχασε την ευκαιρία να μειώσει, αφού σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Ζοζέ Σα.

Είχε προηγηθεί το χαμένο πέναλτι του Λούκας Βιγιαφάνιες, επομένως όλα πάνε στραβά για τον Παναθηναϊκό που δέχθηκε και τρίτο γκολ.

Δείτε το δοκάρι του Ιωαννίδη:

Δείτε το γκολ του Ελ Αραμπί:

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Το LIVE του ντέρμπι

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Δοκάρι ο Ιωαννίδης, γκολ ο Ελ Αραμπί και… 0-3 – Δείτε video», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.