Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Ένσταση οι «πράσινοι»

Αντικανονική διακοπή του ντέρμπι επικαλούνται οι γηπεδούχοι

Το ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός διεκόπη στο 70ό λεπτό λόγω των επεισοδίων και της αποπνικτικής ατμόσφαιρας.

Το μεσημέρι της Τρίτης (19/3) οι «πράσινοι» κατέθεσαν ένσταση, επικαλούμενοι αντικανονική διακοπή του αγώνα.

Η επιθυμία τους είναι το ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός να συνεχιστεί από το σημείο που ο Γερμανός διαιτητής έδωσε εντολή να σταματήσει.

Οι «πράσινοι» πάτησαν πάνω στους ισχύοντες κανονισμούς και της εκπεφρασμένης άποψης όλων των φορέων ότι οι αγώνες πρέπει να αρχίζουν και να τελειώνουν στα γήπεδα.

Υπενθυμίζεται ότι οι «ερυθρόλευκοι» είχαν το προβάδισμα από το 53ο λεπτό με το γκολ του Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο.

Νωρίτερα, συγκεκριμένα στο 5’, μια ομάδα 10-15 ατόμων είχε εισβάλει και κινηθεί απειλητικά προς τον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Να σημειωθεί ότι η έκθεση της Αστυνομίας δεν έχει παραδοθεί ακόμη στην ΠΑΕ Παναθηναϊκός (πιθανώς αυτό να συμβεί την Τετάρτη 20/3).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Ένσταση οι «πράσινοι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.