Παναθηναϊκός – Βόλος: Μειώνει ο Γκιουλέν, δεύτερο γκολ ο Καρλίτος (vids)

Μείωσε ο νεοεισελθών Γκιουλέν, όμως ο Καρλίτος έγραψε το 5-1 στο Παναθηναϊκός - Βόλος

Παναθηναϊκός – Βόλος: Θριαμβευτική η δεύτερη νίκη της ομάδας του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στη Super League 1, αφού το… κοντέρ γράφει 5-1 στο 69′.

Μόλις στο 3ο λεπτό, έπειτα από ασφυκτικό πρέσινγκ στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Μπόρις Κλέιμαν υπέπεσε σε λάθος.

Ο Καρλίτος άπλωσε το πόδι του, έκανε την προβολή και άνοιξε το σκορ στο ματς για την 4η αγωνιστική της Super League 1.

Μόλις ένα λεπτό αργότερα, ο Τάσος Χατζηγιοβάνης σέντραρε από δεξιά και ο Φράνκο Ρομέρο υπέπεσε σε νέο λάθος.

Ο Φώτης Ιωαννίδης το εκμεταλλεύθηκε και με ψύχραιμο πλασέ διπλασίασε νωρίς-νωρίς το προβάδισμα του Παναθηναϊκού.

Ο Παναθηναϊκός έχασε άλλες δύο καλές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα, προτού φτάσει το 33ο λεπτό.

Τότε, ο Ματέους Βιτάλ έδωσε αριστερά στον Καρλίτος, εκείνος σέντραρε ιδανικά με το εξωτερικό, ο Τάσος Χατζηγιοβάνης πετάχτηκε ανάμεσα στους αμυντικούς του Βόλου και έγραψε το 3-0.

Ο… χορός των γκολ δεν σταμάτησε εκεί, όμως, αφού στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Καρλίτος κέρδισε πέναλτι από τον Φράνκο Φεράρι.

Ο Ματέους Βιτάλ ευστόχησε και άνοιξε λογαριασμό στο σκοράρισμα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Ο Βόλος μείωσε με κεφαλιά του νεοεισελθόντα Γκιουλέν στο 58ο λεπτό, έπειτα από φάουλ του Ζαν Πιέρ Μπαριέντος.

Έντεκα λεπτά αργότερα, όμως, ύστερα από φάουλ του Ρούμπεν Πέρεθ, ο Φραν Βέλεθ πήρε την κεφαλιά και ο Καρλίτος διπλασίασε τα γκολ του.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Βόλος: Μειώνει ο Γκιουλέν, δεύτερο γκολ ο Καρλίτος (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.