Πανιώνιος-Παναθηναϊκός: Οι φάσεις που διαμαρτύρεται το «τριφύλλι» (vid)

Δεν δόθηκε πέναλτι στον Δημήτρη Κουρμπέλη μόλις στο 2ο λεπτό

Κακή ήταν η διαιτησία από τον Στέφανο Κουμπαράκη στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης μεταξύ του Πανιωνίου και του Παναθηναϊκού (1-0 με γκολ του Σρνταν Σπιριντόνοβιτς στο 10′).

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, ο Φιορίν Ντουρμισάι κράτησε παρατεταμένα τον Δημήτρη Κουρμπέλη, όμως ο διαιτητής από τον σύνδεσμο Θράκης  δεν καταλόγισε την εσχάτη των ποινών.

Στο φινάλε του α’ ημιχρόνου, ο Πέδρο Άρτσε, μεσοεπιθετικός των γηπεδούχων, ήταν πολλά μέτρα εκτεθειμένος, αλλά ο β’ βοηθός Σπύρος Βασιλόπουλος δεν υπέδειξε το ολοφάνερο οφσάιντ.

Επιπλέον, υπήρξε σύγχυση τη στιγμή που δόθηκε κίτρινη κάρτα στον Φάνη Μαυρομμάτη στο 44′.

Από πλευράς Πανιωνίου υπήρξε ένα λανθασμένο οφσάιντ που καταλογίστηκε ο Ντουρμισάι στο 41′.

Δείτε τη φάση του πέναλτι, η οποία ώθησε τους “πράσινους” να διαμαρτυρηθούν μέσω του επίσημου λογαριασμού τους στο Twitter:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Πανιώνιος-Παναθηναϊκός: Οι φάσεις που διαμαρτύρεται το «τριφύλλι» (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.