ΠΑΟΚ- Άρης: Το γκολ του Δικέφαλου (vid)

ΠΑΟΚ- Άρης: Ο Ιντέγε άνοιξε το σκορ στην Τούμπα στο 3ο λεπτό με τον Ιντέγε, ωστόσο ο ΠΑΟΚ είχε την απάντηση άμεσα με τον Λέο Μάτος.  Ο Μάτος ισοφάρισε και διαμόρφωσε το 1-1 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μίσιτς! Δείτε εδώ το γκολ που έγινε αμέσως viral στο Twitter: https://twitter.com/alainb_/status/1175797563326418944 Αναλυτικά η ενδεκάδα...

ΠΑΟΚ- Άρης: Ο Ιντέγε άνοιξε το σκορ στην Τούμπα στο 3ο λεπτό με τον Ιντέγε, ωστόσο ο ΠΑΟΚ είχε την απάντηση άμεσα με τον Λέο Μάτος.

Ο Μάτος ισοφάρισε και διαμόρφωσε το 1-1 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μίσιτς!

Δείτε εδώ το γκολ που έγινε αμέσως viral στο Twitter:

Αναλυτικά η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Γιαννούλης, Ντόουγκλας, Μίσιτς , Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ.

Στον πάγκο, λοιπόν, για τον Δικέφαλο μένουν οι Εσίτι, Ελ Καντουρί και Λημνιός, με τον Φερέιρα να παρατάσσει πιο επιθετικό σχήμα στην αναμέτρηση.

Ο Τόλης Τερζής βάζει τους ίδιους παίκτες που ξεκίνησαν και στο επιβλητικό 4-0 επί του Παναθηναϊκού. Στο τέρμα φυσικά ο Κουέστα και η τετράδα μπροστά του αποτελείται από τους Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ρόουζ και Κόρχουτ. Επιλογές αναμενόμενες που δεν αλλάζουν ούτως ή άλλως.

Τα χαφ μπροστά τους είναι ένα δίδυμο που δε σπάει. Σάσα και Ματίγια για άλλη μία φορά θα βρίσκονται στον χώρο του κέντρου και θα προσπαθήσουν να κοντρολάρουν το ματς για τους «κίτρινους».

Μεσοεπιθετικά ο Άρης έχει πολλές επιλογές, αλλά στην κατάσταση που βρίσκονται οι Ντιγκινί και Φετφατζίδης, δεν βγαίνουν. Μαζί τους, λοιπόν, ο Γκάμα και στην κορυφή ο Ιντέγε.

Δείτε το ΠΑΟΚ – Άρης LIVE

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ- Άρης: Το γκολ του Δικέφαλου (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.