ΠΑΟΚ – Άρης: Το ντέρμπι με τα «μάτια» των δύο ομάδων

Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Άρη στο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Τούμπα, σε ένα «χορταστικό» παιχνίδι με αμείωτο ενδιαφέρον.

Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Άρη, φέρνοντας το ματς στα ίσα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. «Χορταστική» ισοπαλία με αμείωτο ενδιαφέρον μέχρι τέλους.

ΠΑΟΚ και Άρης πρόσφεραν ένα ντέρμπι με τέσσερα γκολ συνολικά, σε μία ματσάρα χωρίς νικητή. Οι «κιτρινόμαυροι» κρατούσαν τη νίκη μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα, αλλά ο Ίνγκασον και Βιεϊρίνια έδωσαν τον βαθμό.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2, με τα γκολ των Μπερτόγλιο και Μάνου. Ο Δικέφαλος είχε την απάντηση στο τέλος, με τα γκολ των Ίνγκασον και Βιεϊρίνια.

Οι «ασπρόμαυροι», μέσα από την παρακάμερα του αγώνα, κατέγραψαν τις αντιδράσεις των πρωταγωνιστών. Ο Άρης από την μεριά του σχολίασε την ισοπαλία ως «στραβοπάτημα», με τη συναρπαστική εξέλιξη που είχε ο αγώνας.