ΠΑΟΚ K-15 – Άρης Κ-15 3-1: Με τρία γκολ σε 35 λεπτά ο «δικέφαλος»!

ΠΑΟΚ K-15 – Άρης Κ-15: Ο δικέφαλος νίκησε και πάλι τον Άρη, με σκορ 3-1 αυτή τη φορά κι έτσι παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΑΟΚ K-15 – Άρης Κ-15: Ο ΠΑΟΚ ήταν ο νικητής του κλασικού ντέρμπι με τον Άρη για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ15. Με τρία γκολ στα πρώτα 35 λεπτά ο δικέφαλος επικράτησε του «αιωνίου» αντιπάλου του με 3-1.

Έτσι παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Βόρειου ομίλου, έχοντας φτάσει πλέον τους 24 βαθμούς. Από την πλευρά του ο Άρης έμεινε στους 10 βαθμούς και είναι 3ος. Στη 2η θέση η Ξάνθη με 12 βαθμούς η οποία παίζει την Κυριακή στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα.

Ήδη στο 35′ η ομάδα των Αλεξιάδη και Χάγκαν είχε πάρει τεράστιο προβάδισμα. Συγκεκριμένα  στο 18′ άνοιξε το σκορ ο Γκούμας από την ασίστ του Δεληγιάννη, ο οποίος «σέρβιρε» και τα άλλα δύο γκολ του ΠΑΟΚ, που πέτυχε ο Κουτσιούδης στο 25′ και στο 35′.

Ο Άρης από την πλευρά του κατάφερε να μειώσει στο 75′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 77′ ο Ιγνατίου «σημάδεψε» το δοκάρι…

Ή σύνθεση του ΠΑΟΚ Κ15: Αγγελίδης, Παναγιωτίδης (65′ Γανόπουλος), Δεληγιάννης (65′ Σκούρτης), Καστίδης, Πασαχίδης, Παπαευαγγέλου, Αδάμ, Κωττάς, Κουτσιούδης, Γκούμας (70- Γιαγτζίδης), Βασιλειάδης (50′ Ιγνατίου).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ K-15 – Άρης Κ-15 3-1: Με τρία γκολ σε 35 λεπτά ο «δικέφαλος»!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.