ΠΑΟΚ Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 4-0: «Καταιγίδα» Δικεφάλου και φουλ για πρωτάθλημα

Η Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε της αντίστοιχης του Ολυμπιακού με το ευρύ 4-0 χάρη στα τέρματα των Κούτσια, Τζόλη και Γκορντεζιάνι, συνεχίζοντας την απίθανη αήττητη πορεία τους προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Οι ποδοσφαιριστές του Πάμπλο Γκαρσία, κατάφεραν να πάρουν ακόμα μία νίκη, τρέχοντας ένα εκπληκτικό σερί 68 αήττητων αγώνων. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός:...

Η Κ19 του ΠΑΟΚ επικράτησε της αντίστοιχης του Ολυμπιακού με το ευρύ 4-0 χάρη στα τέρματα των Κούτσια, Τζόλη και Γκορντεζιάνι, συνεχίζοντας την απίθανη αήττητη πορεία τους προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Οι ποδοσφαιριστές του Πάμπλο Γκαρσία, κατάφεραν να πάρουν ακόμα μία νίκη, τρέχοντας ένα εκπληκτικό σερί 68 αήττητων αγώνων.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το περσινό πάρτι-τίτλου (vid)

Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ήταν κυρίως αναγνωριστικού χαρακτήρα, με τον Ολυμπιακό να έχει ωστόσο την πρωτοβουλία των κινήσεων, ενώ στο 12’ ήρθε και η πρώτη μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Καρακούτη έξω από την περιοχή.

Ωστόσο, η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στον ΠΑΟΚ, καθώς ένα μικρό… ξέσπασμα επτά λεπτών, ήταν αρκετό προκειμένου να πετύχει τρία τέρματα.

Συγκεκριμένα, στο 31ο λεπτό, ο Κούτσιας έκανε όμορφη κίνηση, έφερε τη μπάλα στο αριστερό και σούταρε στη γωνία του Τζολάκη.

Στο 36’ ήταν η σειρά του Τζόλη να χριστεί σκόρερ, με σουτ στην κίνηση μετά από ασίστ του Τσιγγάρα, γράφοντας το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα, ο ίδιος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των «ερυθρόλευκων» και το λάθος του πορτιέρε του Ολυμπιακού, έκλεψε τη μπάλα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ερυθρόλευκοι προσπάθησαν να απειλήσουν με κάποια σουτ, ενώ τη… σκυτάλη πήραν οι γηπεδούχοι που είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Κούτσια, χωρίς να μπορούν να πετύχουν γκολ.

Το 4-0 ήρθε στο 69′ με τον Γκορντεζιάνι να γίνεται αποδέκτης μίας κάθετης μπαλιάς του Γρόσδη και να κάνει στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα προ του Τζολάκη.

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Παναγιώτου, Μιχαηλίδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας Τάχατος, Κούτσιας, Γιαξής, Γκορντεζιάνι, Δούμτσης και Τζόλης.

Στον πάγκο οι: Μπαλωμένος, Γρόσδης, Πουρναράς, Πανίδης, Αβεντισιάν, Κωνσταντέλιας και Πιπιλιάρης.

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Κεραμιδάς, Γκοτζαμανίδης, Νικολής, Μαρτίνης, Σουρλής, Φέκκας, Αρσενίδης, Μαρίνος, Καράκουτης, Μπουλλάρι.

Στον πάγκο οι: Στουρνάρας, Ντότης, Τσέλιος, Σαπουντζής, Ασλανίδης, Γεωργακόπουλος και Κατσαβάκης.

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 4-0: «Καταιγίδα» Δικεφάλου και φουλ για πρωτάθλημα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.