ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Τα δύο πέναλτι που πήρε ο Δικέφαλος (vids)

O διαιτητής Φωτιάδης υπέδειξε δύο φορές το σημείο του πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ

Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ, αλλά στο δεύτερο μέρος έκανε καταπληκτική εμφάνιση, πέτυχε τέσσερα γκολ και πήρε μία ακόμα εντός έδρας νίκη.

Ο Δικέφαλος μάλιστα, πήρε δύο πέναλτι μέσα σε δέκα λεπτά, τα οποία σωστά καταλόγισε ο Φωτιάδης.

Στο 50′ ο Λημνιός δέχθηκε μαρκάρισμα εντός περιοχής από τον Μπράουν και ο ρέφερι της αναμέτρησης έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Μπίσεσβαρ αστόχησε, αλλά ο Άκπομ στην επαναφορά άνοιξε το σκορ για τους Θεσσαλονικείς.

Εννιά λεπτά αργότερα, ο διαιτητής Φωτιάδης είδε το κράτημα του Κώστα Γιαννούλη στον Λάμπρου και σωστά καταλόγισε το δεύτερο πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ.

Ο Τσούπα Άκπομ ανέλαβε την εκτέλεση για το 2-0 και ο Δικέφαλος ουσιαστικά «καθάρισε» το ματς.

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Δείτε τις δύο φάσεις

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: Τα δύο πέναλτι που πήρε ο Δικέφαλος (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.