ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1: Λάθος Βιεϊρίνια, κανονιά Ελ Αραμπί (vid)

Τα 18 γκολ έφτασε ο Μαροκινός...

Συνεχίζει να σκοράρει… κατά ριπάς ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί με τη φανέλα του Ολυμπιακού!

Ο Μαροκινός φορ κατάφερε να βρει δίχτυα αρκετά γρήγορα και στο ματς ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός, βάζοντας μπροστά τους φιλοξενούμενους στο σκορ.

Συγκεκριμένα, στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βιεϊρίνια έκανε το λάθος από τ’ αριστερά. Με τον Ματιέ Βαλμπουενά να του κλέβει την μπάλα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το γκολ των «ερυθρολεύκων» που ακυρώθηκε (pic)

Ο Γάλλος βγήκε στα πλάγια και αμέσως είδε τον Ελ Αραμπί να κάνει την κίνηση στην περιοχή του Πασχαλάκη.

Του έκανε τη σέντρα και ο Ελ Αραμπί με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ στην Τούμπα, για το 0-1!

Φτάνοντας έτσι ο Μαροκινός τα 18 γκολ στο πρωτάθλημα της Super League 1 και είναι ο πρώτος σκόρερ της διοργάνωσης.

Από την άλλη και ο Ματιέ Βαλμπουενά συνεχίζει να εντυπωσιάζει με τις ασίστ του στην ομάδα του Πειραιά.

Με την ασίστ που έβγαλε στο γκολ του Ελ Αραμπί, έφτασε τις 22 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις!

Συνεχίζοντας και ο Γάλλος μεσοεπιθετικός τις δικές του καλές εμφανίσεις και μετά από την περίοδο της καραντίνας του κορονοϊού.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1: Λάθος Βιεϊρίνια, κανονιά Ελ Αραμπί (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.