Στο 93′ η Λαμία! (vid)

Ο Κουκόλης έγραψε το 2-1 επί της ΑΕΛ στις καθυστερήσεις

Υπό το βλέμμα των Πανουργιά Παπαϊωάννου και Αλέξη Κούγια (κάθισαν δίπλα-δίπλα), η Λαμία επικράτησε 2-1 της ΑΕΛ σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (23/3).

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και κατέγραψαν δύο καλές στιγμές με τους Παπαργυρίου (εκτέλεση φάουλ στο 17’), Μπούτνικ (σουτ στο 18’).

Κόντρα στη ροή του αγώνα, η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με μακρινό σουτ του Μλαντένοβιτς και έχασε κλασική ευκαιρία στο 31’ με τον Λαγό.

Οι «βυσσινί» είχαν πάρει πια τα ηνία και απείλησαν εκ νέου στο 54’ με τον Χουμπόεφ (σουτ που πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι), όμως η Λαμία δεν άργησε να ανεβάσει ρυθμούς.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Φράγκος ισοφάρισε, ενώ στο 67’ ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Λινάρδου.

Εν αντιθέσει με τους γηπεδούχους, οι φιλοξενούμενοι έδειχναν ιδιαίτερα επηρεασμένοι από τις πολλές αλλαγές του ημιχρόνου, αλλά παρά την ευκαιρία του Λινάρδου στο 70ό λεπτό έδειχναν ότι θα κρατήσουν την ισοπαλία.

Τελικά, με το πέρας του 2ου λεπτού των καθυστερήσεων, ο Φράγκος έκανε γύρισμα, ο Σαφαρίκας απέκρουσε ασθενώς και ο προωθημένος Κουκόλης χάρισε τη νίκη στη Λαμία με 2-1.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Παπαργυρίου, Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Άντρονικ, Μπλάζιτς, Τσούκαλος, Βάντερσον, Ακόστα, Μπούτνικ.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος, Μπεν Ζεμιά, Πριντέτα, Μπουλούλης, Άντρονικ, Φράγκος, Πατσαρούχας, Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Λινάρδος.

ΑΕΛ (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωρόπουλος (71′ Σαφαρίκας), Ρέντζας (46′ Λεοζίνιο), Μόρας (79′ Καρατάσιος), Γιοβάνοβιτς (46′ Γκόλιας), Ζίζιτς (46′ Γκόικοβιτς), Λαγός (90′ Δερμιτζάκης), Φατιόν (71′ Μακρής), Μλαντένοβιτς (46′ Χούμπτσεφ), Μιλοσάβλιεβιτς (63′ Μπάλλας), Ντέλετιτς (46′ Περόνε), Ναζλίδης (46′ Κριζμάν).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Στο 93′ η Λαμία! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.