Το πέναλτι της Τούμπας στο φινάλε (vid)

Δείτε τη φάση με το πέναλτι

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-2: Φοβερό ματς στην Τούμπα. Δείτε τη φάση με το πέναλτι!

Ο διαιτητής έδειξε 5 λεπτά καθυστερήσεων, το κράτησε λίγο παραπάνω, προφανώς, λόγω κάρτας στον Διούδη, ο Κρέσπο μπήκε στην περιοχή και ο Δημήτρης Κουρμπέλης τον απώθησε.

Ο διαιτητής με τα πολλά πείστηκε να δει το VAR και αμέσως μετά έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Ακολούθησε ένταση με τον Γιώργο Δώνη να σπρώχνει τον 4ο διαιτητή Αριστομένη Κουτσιαύτη και να αποβάλλεται.

Ο Βιεϊρίνια αποδείχθηκε ψύχραιμος και έγραψε το τελικό 2-2, σε ένα ντέρμπι που επεφύλασσε τις περισσότερες συγκινήσεις μετά το 75’.

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Το live του αγώνα

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Η κάρτα του ντέρμπι

MVP: Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια. Μπήκε και άλλαξε την εικόνα του ντέρμπι

UP: Ο Παναθηναϊκός. Ανεξαρτήτως ισοφάρισης στο τέλος, ταξίδεψε ως αουτσάιντερ στη Θεσσαλονίκη και άγγιξε τη νίκη

DOWN: Ο Δημήτρης Κουρμπέλης. Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού επιλέχθηκε αντί του Χοσέ Κρέσπο στο… 90+6’. Καταλαβαίνετε γιατί

ΓΚΟΛ: 65’, 90+11’ Βιεϊρίνια – 44’ Ζαχίντ, 87’ Μακέντα

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 40’ Στοχ, 83’ Μπίσεσβαρ, 90’ Κρέσπο – 55’ Γιόχανσον, 57’ Μακέντα, 67’ Σένκεφελντ, 90+4’ Διούδης

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: –

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ίνγκασον, Κρέσπο, Γιαννούλης, Αουγκούστο (64’ Άκπομ), Μίσιτς, Λημνιός (46’ Βιεϊρίνια), Στοχ (46’ Ελ Καντουρί), Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Ινσούα, Κουρμπέλης, Χ. Δώνης, Ζαχίντ (70’ Περέα), Μπουζούκης (81’ Αποστολάκης), Χατζηγιοβάνης (68’ Κολοβέτσιος), Μακέντα.

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Το πέναλτι της Τούμπας στο φινάλε (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.