Βαρούχας για ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: «Έγινε πέναλτι από τρεις μεριές»

Τι είπε ο τηλεκριτικός διαιτησίας για τα πέναλτι

Βαρούχας: Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κόντρα στον ΟΦΗ, αλλά στο δεύτερο μέρος έκανε καταπληκτική εμφάνιση, πέτυχε τέσσερα γκολ και πήρε τη νίκη.

Ο Δικέφαλος μάλιστα, πήρε δύο πέναλτι μέσα σε δέκα λεπτά, τα οποία σωστά καταλόγισε ο Φωτιάδης, όπως είπε και ο Παναγιώτης Βαρούχας.

Στο σχολιασμό των επίμαχων φάσεων, ο πρώην διεθνής διαιτητής αναφέρθηκε μόνο στις δύο περιπτώσεις, δικαιώνοντας τον ρέφερι της Τούμπας για τις αποφάσεις του.

Ιδιαίτερη αναφορά έκανε στο πρώτο πέναλτι, αυτό του Μπράουν στον Λημνιό, λέγοντας πως απορεί για τις διαμαρτυρίες του ποδοσφαιριστή του ΟΦΗ.

«Μου κάνει εντύπωση που ο ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ διαμαρτύρεται. Αυτό ήταν πέναλτι από τρεις μεριές».

Ο Βαρούχας αναφέρθηκε και στην δεύτερη περίπτωση.

Ο διαιτητής Φωτιάδης είδε το κράτημα του Κώστα Γιαννούλη στον Λάμπρου και σωστά καταλόγισε το δεύτερο πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, με τον τηλεκριτικό διαιτησίας να συμφωνεί με τον ρέφερι.

Κάντε follow στο Sportime

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

View this post on Instagram

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-0/AEK-Panathinaikos 1-0 … #slgr #matchday23 #aekpao #aekfc #paofc #paofc2019_20

A post shared by Super League Greece (@super_league_gr) on

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βαρούχας για ΠΑΟΚ – ΟΦΗ: «Έγινε πέναλτι από τρεις μεριές»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.