Βόλος – ΟΦΗ 1-0: Θα ήταν κρίμα να μην έμπαινε γκολ

Βόλος – ΟΦΗ 1-0: Με την αναμέτρηση αυτή ξεκίνησε 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 1, ματς το οποίο έγινε στο Πανθεσσαλικό. Οι νεοφώτιστοι κατάφεραν να επιστρέψουν στις επιτυχίες, καθώς επικράτησαν του ΟΦΗ με 1-0. Ένα ματς το οποίο λίγοι θα περίμεναν να είχε τόσες πολλές φάσεις! Οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα και κατάφεραν...

Ένα ματς το οποίο λίγοι θα περίμεναν να είχε τόσες πολλές φάσεις! Οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα και κατάφεραν να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες για αυτό και θα ήταν κρίμα αν έληγε το παιχνίδι αυτό στο 0-0.

Οι γηπεδούχοι όμως ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ που έκανε τη διαφορά στον αγώνα.

Βόλος – ΟΦΗ: Ημίχρονο… φωτιά!

Από την αρχή του αγώνα οι δύο ομάδες έδειξαν ότι θα παρακολουθήσουμε ένα καλό παιχνίδι. Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι στο ημίχρονο η κάθε ομάδα είχε από 11 τελικές προσπάθειες!

Η μπάλα δεν έλεγε να μπει μέσα με τους Γκαραβέλη και Σωτηρίου να κάνουν καλή εμφάνιση και να έχουν απάντηση σε κάθε επιθετική προσπάθεια.

Οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, όταν ο Μπαλογιάννης έκανε το σουτ στο 19′ και είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι! Έτσι έμεινε το 0-0 με τις δύο ομάδες όμως να αισάνονται αδικημένες από το μηδέν γκολ.

Έκανε τη διαφορά ο Τόρες και ο ΟΦΗ είχε τα δοκάρια

Στο δεύτερο μέρος ο προπονητής των γηπεδούχων έβαλε στο ματς τον Τόρες αντί του Ζοάο. Έκανε αμέσως τη διαφορά ο Τόρες. Πήρε πάνω του προσπάθειες και σε μία απ’ αυτές δικαιώθηκε.

Στο 75′ «κουβάλησε» την μπάλα από το κέντρο μέχρι έξω από την περιοχή, βρήκε τον χώρο και με σουτ «έγραψε» το 1-0!

Από την άλλη όμως ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο είχε τα δοκάρια! Πριν το γκολ και συγκεκριμένα στο 59′ ο Φιγκεϊρέδο είχε δοκάρι. Ο Βραζιλιάνος πέρασε στο 56′ και αμέσως είχε τρεις ευκαιρίες για γκολ, χωρίς όμως να σκοράρει σε καμία.

Μετά το γκολ, στο 78′, είχε δοκάρι ο Νέιρα για τον ΟΦΗ. Με τους Κρητικούς να βλέπουν την τύχη να τους γυρνάει την πλάτη.

Με αποτέλεσμα να μείνει το 1-0 υπέρ του Βόλου, ο οποίος πανηγύρισε το τρίποντο επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό.

Θυμηθείτε ΕΔΩ τη live ενημέρωση του αγώνα, από το sportime.gr.

MVP: Ο Τόρες μπήκε στο ημίχρονο και κατάφερε να δώσει στον Βόλο το κάτι παραπάνω. Σημείωσε ένα ωραίο γκολ στο 75′, ενώ παράλληλα ταλαιπώρησε αρκετά τους αμυντικούς του ΟΦΗ.

UP: Το γεγονός ότι δεν έβαλε γκολ ο ΟΦΗ οφείλεται και στον Γκαραβέλη. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε καλό παιχνίδι και κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην εστία του.

DOWN: Ο Σακόρ δεν βοήθησε τον ΟΦΗ. Ίσως να ήταν ο αδύναμος κρίκος των Κρητικών και για αυτό έγινε και αλλαγή στο 56′ από τον Γιώργο Σίμο.

ΓΚΟΛ: 75′ Τόρες

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 85′ Μάντζης /22′ Μάνος, 47′ Κοροβέσης, 79′ Μπράουν, 84′ Σεμέντο, 90+1′ Βαζ

ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Διαμαντής, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης (68’ Μάντζης), Ζοάο (46’ Τόρες), Μουνίθ (75’ Μάντζης), Μυστακίδης, Γέντρισεκ.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (80’ Βαζ), Μεγιάδο, Σακόρ (56’ Φιγκεϊρέδο), Νέιρα, Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Μάνος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος – ΟΦΗ 1-0: Θα ήταν κρίμα να μην έμπαινε γκολ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.