Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης 1-2: Έμπλεξε… (vid)

Η Ξάνθη φιλοξένησε τον αδιάφορο Αστέρα Τρίπολης, γνώρισε την ήττα με 2-1 και βλέπει την Super League 2 να… πλησιάζει! Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην προτελευταία θέση (μπαράζ) στο +1 από τον τελευταίο Πανιώνιο και στην τελευταία στροφή των πλέι άουτ θα… παίξουν τη σωτηρία τους στη Λάρισα. Μόλις στο 6ο’ , ο Αστέρας πήρε προβάδισμα...

Η Ξάνθη φιλοξένησε τον αδιάφορο Αστέρα Τρίπολης, γνώρισε την ήττα με 2-1 και βλέπει την Super League 2 να… πλησιάζει!

Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην προτελευταία θέση (μπαράζ) στο +1 από τον τελευταίο Πανιώνιο και στην τελευταία στροφή των πλέι άουτ θα… παίξουν τη σωτηρία τους στη Λάρισα.

Μόλις στο 6ο’ , ο Αστέρας πήρε προβάδισμα με τον Κρέσπι και 1ο λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης πλησίασε στο δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Το ματς κυλούσε μάλλον αθόρυβα, έως ότου ο Λισγάρας ισοφάρισε στο 57ο λεπτό και έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους.

Λίγο αργότερα, η Ξάνθη ξαναβρήκε δίχτυα, όμως μετά από χρήση VAR, ο διαιτητής έκρινε ότι δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ.

Το ρολόι σημάδευε το 85ο λεπτό, όταν ο Λουίς Φερνάντεθ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Αλί Μπαμπά και χάρισε τη νίκη στον Αστέρα.

Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης: Η κάρτα του αγώνα

ΓΚΟΛ: 56′ Λισγάρας – 6′ Κρέσπι, 85′ πέν. Λ. Φερνάντεθ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 34′ Λισγάρας, 53′ Κασάδο, 69′ Μουλέν, 90+2′ Κοβάτσεβιτς – 29′ Σίτο, 40′ Αντζουλάς, 63′ Πασαλίδης, 90+3′ Μουνάφο, 90+6′ Αλάγκμπε