Ξάνθη Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 1-3: Πρώτη νίκη Νικοπολίδη

Επέστρεψαν στις νίκες οι Νέοι του Ολυμπιακού...

Ξάνθη Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 1-3: Έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μαρίνο, οι Νέοι του Ολυμπιακού νίκησαν στην Ξάνθη με 3-1. Ματς στο οποίο ο Ολυμπιακός πήρε την πρώτη του νίκη με τον Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στο ματς και έτσι μπόρεσαν να πάρουν και τους τρεις βαθμούς της εκτός έδρας νίκης.

Στο 20′ ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με πέναλτι του Μαρίνου. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν στο 31′. Όταν η Ξάνθη κέρδισε πέναλτι με τον Φάκη να το εκτελεί αλλά ο Τζολάκης είπε «όχι»! Ο διαιτητής όμως έδωσε επανάληψη με τον Τζολάκη ξανά να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Ποντένσε: «Έτσι θα φτάσω στα περσινά στάνταρ»

Έτσι έμεινε το 0-1 για το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 62′ ήρθε το 0-2 με σκόρερ ξανά τον Μαρίνο, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή.

Η Ξάνθη πίεσε στη συνέχεια και στο 62′ κέρδισε νέο πέναλτι με τον Τσιλιγγίρη αυτή τη φορά να ευστοχεί και να μειώνει σε 1-2.

Ο Ολυμπιακός όμως συνέχισε να είναι καλός στο γήπεδο και στο 78′ «κλείδωσε» τη νίκη. Ο Μαρίνος πραγματοποίησε το χατ τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3 στην Ξάνθη!

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Στεπάνοβιτς, Λεωντσάκος, Τενεκές, Νιαζήφογλου (89′ Πιτσώλης), Τσιτσεκίδης, Παπαδόπουλος (63′ Μπάκος), Θυμιάνης, Τσιλιγγίρης (89′ Χασάνογλου), Τσιπούρας, Γκαρνέτας (83′ Ιωακειμίδης), Φάκκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αντ. Νικοπολίδης): Τζολάκης, Ντουμάνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουίδης, Μαρτίνης, Μπέλιτς (83′ Ντότης), Νικόλης, Φέκκας (88′ Μπουλάρι), Μαρίνος (88′ Κατσαβάκης), Τσέλιος (73′ Κεραμιδάς), Βοΐλης.

Κάντε like στην σελίδα του Sportime στο Facebook

Ακολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ξάνθη Κ19 – Ολυμπιακός Κ19 1-3: Πρώτη νίκη Νικοπολίδη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.